13 stanowisk degustacyjnych, ponad 200 win, alkoholi mocnych i cygar z 23 krajów świata. Wszystko to w najbliższą sobotę (27. maja), start o 12.00!

Organizatorem festiwalu jest należąca do Mirosława Pawliny firma M&P, która od ponad 20 lat zajmuje się importem i dystrybucją alkoholi w Polsce. Mają już ponad 50 salonów w kraju, w tym także w Łodzi. Alkohole jakie posiadają w swoich zbiorach importują niemal z całego świata. Festiwal alkoholi organizowany przez M&P gościł już w innych polskich miastach i cieszy się tam ogromnym powodzeniem. Choćby w Kaliszu, gdzie w tym roku odbędzie się już piąta edycja. Nadszedł wreszcie czas na Łódź!

Pierwszą łódzką edycją zaopiekuje się dobrze znany w środowisku gastronomicznym, ale nie tylko – Michał Bald – sommelier, M&P Area manager, człowiek który o winie wie wszystko, i co najlepsze, uwielbia dzielić się tą wiedzą i miłością do wina z innymi. Współtwórca dobrze znanego i cenionego w Łodzi Klubu Winnych Kobiet, który z resztą obchodzi w tym roku swój jubileusz – 5 urodziny!
Z taką wizytówką już możecie poczuć się dobrze zaopiekowani podczas nadchodzącego wydarzenia.

Degustujemy w Monopolis

Festiwal odbędzie się w sobotę 26.maja, startuje o 12.00 i trwać będzie do 20.00. Spotkamy się w jednym z najbardziej klimatycznych miejsc Łodzi – Monopolis. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na takie wydarzenie niż mury dawnych zakładów monopolu wódczanego? Chyba nie. Monopolis stał się nową wizytówką Łodzi, organizowane są tu liczne wydarzenia kulturalne: wernisaże, koncerty, spotkania autorskie. Teraz do kalendarza dołączył także festiwal win, alkoholi mocnych i cygar. W takim otoczeniu i pod gołym niebem wszystko smakuje jeszcze lepiej.

Wino, whisky, koniak, brandy…

Wszystkie butelki dostępne podczas festiwalu, to starannie wybrane etykiety, wielokrotnie nagradzane trunki, a także edycje limitowane. Poznacie wina z najbardziej cenionych światowych winnic, ale też alkohole mocne. Wśród nich calvadosy, giny, rumy, grappy i likiery, które znajdziecie przy 2-3 spośród 13 stanowisk. Pozostałe stoiska, czyli znaczna większość, będą serwowały wino. Przy każdym z nich staną specjaliści z całej Polski, którzy chętnie podzielą się z wami swoją wiedzą. Nieważne czy w świecie win i alkoholi stawiacie swoje pierwsze kroki, czy poruszacie się w nim z pełną swobodą i wiedzą. Podczas festiwalu każdy znajdzie przestrzeń dla siebie.
Dodatkowo dostępna będzie strefa relaksu z leżakami oraz wszechobecne restauracje z kuchniami świata, także korzystajcie, bo na ten jeden dzień z pewnością oderwiecie się od codzienności. 

Z kieliszkiem i cygarem w dłoni

Wejście na festiwal jest biletowane. Kosztuje 80 zł dla jednej osoby lub 140 zł bilet dla dwóch osób. W tej cenie na start otrzymujecie kieliszek do degustacji, z którym możecie próbować większości dostępnych alkoholi. Za te bardziej wyszukane trzeba będzie dopłacić, natomiast obowiązywać będą atrakcyjne ceny. Bilety możecie kupić przez stronę internetową M&P, w łódzkim salonie przy ul. Zgierskiej 211 lok. 1B oraz na miejscu w dniu festiwalu. To dobry plan na spędzenie czasu w gronie znajomych.
Oprócz świetnych alkoholi i dobrego jedzenia, znajdzie się też coś dla miłośników cygar. Będzie bowiem wyznaczona strefa cygarowa i specjalnie dobrana selekcja, która zaspokoi zarówno osoby początkujące jak i prawdziwych koneserów cygar.

Dobry alkohol w dobrej cenie

Co jeśli jakiś trunek wyjątkowo wam zasmakuje i chcielibyście mieć go w swoim domowym barku? Będzie taka możliwość, w dodatku, z okazji festiwalu obowiązywać będą promocyjne ceny. Co prawda nie kupicie ich od ręki na miejscu, natomiast możecie złożyć zamówienie na wybrane butelki, bądź zakupić je stacjonarnie w sklepie M&P na Radogoszczu. 

Jedno jest pewne, takie wydarzenie nie może was ominąć, więc kupujcie bilety i widzimy się w sobotę. Zapowiada się wyśmienita pogoda!
Link do wydarzenia.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...