Festiwal Win Letnich w Klubie Wino

Zapomnijcie o piwie – tego lata pijemy wino! A Klub Wino podpowie wam jakie, podczas Festiwalu Win Letnich w najbliższą sobotę.

Każdy, kto wziął udział w Łódzkim Festiwalu Win Polskich w Klubie Wino mógł się przekonać jaką świetną inicjatywą są takie imprezy. Dlatego nie możecie przegapić kolejnej, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 27 czerwca – Festiwalu Win Letnich. Tym razem w łódzkim wine barze swoją ofertę zaprezentuje pięciu dystrybutorów win współpracujących z lokalem. Na rozstawionych w podwórku przy Piotrkowskiej 217 stoiskach zaprezentują wina, które ich zdaniem najlepiej nadają się do popijania w letnie upały na świeżym powietrzu.

Festiwal win polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

W ofercie wystawców pojawi się ponad 30 pozycji, wśród których znajdą się portugalskie Vinho Verde, wina musujące i frizzante, białe i różowe, wina wytrawne, półwytrawne i słodkie.  Nie zabraknie wspaniałych niemieckich rieslingów i super aromatycznych sauavignon z Nowej Zelandii. Będą wina z całego świata, zarówno z Europy, jak i te nowoświatowe z Chile, czy RPA.

Co zrobić żeby ich spróbować? Wystarczy zapłacić 20 zł, odebrać swój kieliszek (kaucja 10 zł) i krążyć do woli pomiędzy stoiskami, rozmawiać z wystawcami i cieszyć winem na świeżym powietrzu. Wszystkie prezentowane trunki będą też tego dnia dostępne w Klubie Wino na butelki w promocyjnych cenach. Festiwal potrwa od godziny 13.00 do 18.00, ale warto się pospieszyć, bo o ilości wina do degustacji decydują sami wystawcy i mogą się one skończyć wcześniej.

Festiwal win polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

Jeśli nie załapiecie się na główną część Festiwalu, to warto do Klubu Wino wpaść nawet po 18.00. Wszystkie festiwalowe wina dostępne będą na kieliszki, więc nadal będzie okazja, aby ich spróbować. Wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli głosować na najlepsze trunki Festiwalu, a wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody od wine baru.

Pełna lista wystawców:

Atlantika – wina z Portugalii i Hiszpanii
Winny Garaż – wina z Hiszpanii
Winkolekcja – wina z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, RPA, Chile, Argentyny
Wines United – wina z Australii i Nowej Zelandii
Weinland – wina z Niemiec

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...