Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Klub Wino przygotował prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników gronowego trunku. W sobotę 16 maja w wine barze odbędzie się I Łódzki Festiwal Win Polskich, w trakcie którego do Łodzi zawitają przedstawiciele kilkunastu najlepszych winnic w naszym kraju. Otwarte degustacje, spotkania z winiarzami i koncert, to tylko niektóre z atrakcji tego wydarzenia.

 

Polskie wina z roku na rok zyskują na jakości, a co za tym idzie również na popularności. Coraz większych ich wybór dostępny jest w sklepach winiarskich, a Klub Wino postanowił udowodnić nam, że smakiem konkurować mogą z trunkami z bardziej znanych rejonów winiarskich na świecie. Jeśli zatem nigdy nie próbowaliście polskiego wina albo wasze pierwsze z nim doświadczenia nie należały do udanych koniecznie wybierzcie się w sobotę 16 maja do Klubu Wino (Piotrkowska 217) na I Łódzki Festiwal Win Polskich. Będzie to świetna okazja, aby spróbować krajowych win białych, czerwonych, różowych, wytrawnych, słodkich, a nawet musujących.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Impreza rozpocznie się wczesnym popołudniem i potrwa do późnego wieczora. Do Klubu Wino przyjadą właściciele i przedstawiciele trzynastu najlepszych winnic z całej Polski. W godzinach 13.00 – 19.00 zaprezentują swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach na terenie podwórka Piotrkowska 217. Będziecie mogli nie tylko porozmawiać z winiarzami, ale przede wszystkim spróbować win z ich oferty. W cenie 15 zł (plus 5 zł kaucji za kieliszek) każdy gość Festiwalu otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i ich win. Tak wyposażeni będziecie mogli do woli krążyć pomiędzy stoiskami i delektować się gronowymi trunkami, a przy okazji dowiedzieć się więcej o krajowym winiarstwie. Podczas imprezy zorganizowany zostanie konkurs na najlepsze wino Festiwalu 2015 (w kilku kategoriach) i przyznane zostaną wyróżnienia dla najlepszych win. Spośród gości, którzy zagłosują wyłonieni zostaną trzej zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody od Klubu Wino.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

To nie koniec atrakcji. Popołudniu zorganizowane zostaną dwie płatne degustacje komentowane. Pierwsza degustacja komentowana rozpocznie się o godzinie 14.00 i poprowadzi ją redaktor naczelny Magazynu WINO Tomasz Prange-Barczyński, który zaprezentuje wina produkowane w województwach małopolskim i lubuskim. Drugą degustację, w trakcie której poznamy ofertę winnic z województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, o godzinie 16.00 poprowadzi Maciej Nowicki z Winicjatywy. Panowie zaprezentują po 6 polskich win z winnic biorących udział w Festiwalu – innych niż te, prezentowane w głównej części imprezy. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się więcej zarówno o samych winach, jak i o winnicach i regionach kraju, w których powstają. Udział w każdej degustacji kosztuje 50 zł od osoby, a rezerwacji dokonywać można już teraz w Klubie Wino.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Święto polskiego wina w Klubie Wino to nie tylko gronowe trunki. W sobotę odbywa się kolejna już edycja międzynarodowej imprezy Restaurant Day, czyli święta jednodniowych restauracji, w trakcie którego każdy może otworzyć swój własny lokal i przygotować jedzenie dla gości. Klub Wino swoją jednodniową restaurację zorganizuje z autorkami Kolacji w Kontekście, które są partnerem Festiwalu. Inspirowane tematem wydarzenia potrawy przygotuje gościnnie Bartek Pagacz, absolwent łódzkiej szkoły gastronomicznej z trzyletnim doświadczeniem we francuskich restauracjach.

Festiwal zakończy afterparty, które rozpocznie się o godzinie 20.00. W jego trakcie wszystkie polskie wina sprzedawane będą w wine barze na kieliszki lub na butelki w promocyjnych cenach. Wieczór umili koncert duetu jazzowego Live Session. Muzycy zaprezentują utwory gigantów muzyki rozrywkowej: Nirvany, Michaela Jacksona, Stinga, Raya Charlesa, Adele, Annie Lenox czy Rihanny w jazzowych aranżacjach.

W I Łódzkim Festiwalu Win Polskich udział wezmą: Winnica Srebrna Góra, Winnica DOM BliskowiceWinnica Nad JaremWinnica Rodziny StecówWinnica ChodorowaWinnica Miłosz w Łazie, Winnica Kinga, Winnica Jakubów, Winnica Dziedzic 44Winnice Wzgórz TrzebnickichWinnica PłochockichWinnica Zadora oraz Winnica Saint Vincent.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...