fbpx

Festiwal Wina i Sera - Kondrat Wina Wybrane

Nadchodzący weekend będzie pełen kulinarnych wrażeń. Oprócz ruszającego w czwartek Festiwalu Dobrego Smaku, możecie wybrać się do OFF Piotrkowska Center na Festiwal Wina i Sera organizowany przez sklepy Kondrat Wina Wybrane i Ser Lanselot.

W działającym od kilku miesięcy w OFF Piotrkowska Center sklepie Kondrat Wina Wybrane oraz otwartym właśnie tuż obok sklepie Ser Lanselot będziecie mieli w najbliższych dniach okazję spróbować ciekawych połączeń produktów, które są dla siebie stworzone – wina i serów. W trakcie trwającego od 6 do 9 czerwca Festiwalu Wina i Sera będzie można tu skosztować trunków z czterech krajów winiarskich i dobranych do nich serów, z których część pochodzić będzie od producentów z ziemi łódzkiej. Współorganizatorem Festiwalu jest firma Ser Lanselot Sopot, prowadząca sprzedaż polskich, farmerskich serów kozich, krowich i owczych, która otworzyła właśnie swój pierwszy łódzki sklep w OFF Piotrkowska. Goście wydarzenia będą mieli możliwość spróbować w jego trakcie serów z oferty nowego punktu.

Ser Lanselot fot. www.facebook.com/SerLanselot

Każdego dnia Festiwalu zaprezentowane zostaną wina innego kraju i odpowiednio dobrane do nich sery, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o kulturze, tradycji i smakach danego kraju, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. W czwartek, 6 czerwca jako pierwsze zaprezentowane zostaną wina włoskie oraz odbędzie się wernisaż prac Szymona Ciechelskiego. W piątek spróbować można będzie win hiszpańskich, a także wziąć udział w spotkaniu z Markiem Kondratem i posłuchać jego opowieści o winie, jego powstawaniu i dobieraniu smaków. W sobotę, podczas dnia węgierskiego można będzie nie tylko spróbować pysznych Tokajów, ale również nauczyć się artystycznego zdobienia butelek podczas warsztatów pod kierunkiem Magdaleny Brzezickiej-Wasiewicz. Festiwal zakończy się w niedzielę prezentacją win ze słonecznej Portugalii i ogłoszeniem wyników czterodniowego głosowania na najlepsze połączenie winno-serowe.

Festiwal Wina i Sera w OFF Piotrkowska

W trakcie trwania wydarzenia wina sprzedawane będą na kieliszki, a każdy kto zdecyduje się kupić butelkę może liczyć na 10% rabatu. Pierwszego i drugiego dnia Festiwalu 20 pierwszych gości liczyć może na kieliszek wina gratis i serowy poczęstunek. Codziennie spotkać można tu będzie też Pana Rowerskiego, który zaserwuje swoją pyszną kawę każdemu, kto nie będzie mógł napić się wina. W sklepie odbędzie się również prezentacja winno-serowych gadżetów i ozdób. Uczestnicy Festiwalu będą codziennie otrzymywać fragment festiwalowego hasła – po złożeniu całości można wziąć udział w losowaniu butelki wina z podpisem Marka Kondrata oraz deski serów.

Festiwal Wina i Sera w OFF Piotrkowska

Szczegółowy harmonogram Festiwalu Wina i Sera znaleźć można na stronie www.festiwalwinaisera.pl

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...