Festiwal Wina i Sera - Kondrat Wina Wybrane

Nadchodzący weekend będzie pełen kulinarnych wrażeń. Oprócz ruszającego w czwartek Festiwalu Dobrego Smaku, możecie wybrać się do OFF Piotrkowska Center na Festiwal Wina i Sera organizowany przez sklepy Kondrat Wina Wybrane i Ser Lanselot.

W działającym od kilku miesięcy w OFF Piotrkowska Center sklepie Kondrat Wina Wybrane oraz otwartym właśnie tuż obok sklepie Ser Lanselot będziecie mieli w najbliższych dniach okazję spróbować ciekawych połączeń produktów, które są dla siebie stworzone – wina i serów. W trakcie trwającego od 6 do 9 czerwca Festiwalu Wina i Sera będzie można tu skosztować trunków z czterech krajów winiarskich i dobranych do nich serów, z których część pochodzić będzie od producentów z ziemi łódzkiej. Współorganizatorem Festiwalu jest firma Ser Lanselot Sopot, prowadząca sprzedaż polskich, farmerskich serów kozich, krowich i owczych, która otworzyła właśnie swój pierwszy łódzki sklep w OFF Piotrkowska. Goście wydarzenia będą mieli możliwość spróbować w jego trakcie serów z oferty nowego punktu.

Ser Lanselot fot. www.facebook.com/SerLanselot

Każdego dnia Festiwalu zaprezentowane zostaną wina innego kraju i odpowiednio dobrane do nich sery, a uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o kulturze, tradycji i smakach danego kraju, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. W czwartek, 6 czerwca jako pierwsze zaprezentowane zostaną wina włoskie oraz odbędzie się wernisaż prac Szymona Ciechelskiego. W piątek spróbować można będzie win hiszpańskich, a także wziąć udział w spotkaniu z Markiem Kondratem i posłuchać jego opowieści o winie, jego powstawaniu i dobieraniu smaków. W sobotę, podczas dnia węgierskiego można będzie nie tylko spróbować pysznych Tokajów, ale również nauczyć się artystycznego zdobienia butelek podczas warsztatów pod kierunkiem Magdaleny Brzezickiej-Wasiewicz. Festiwal zakończy się w niedzielę prezentacją win ze słonecznej Portugalii i ogłoszeniem wyników czterodniowego głosowania na najlepsze połączenie winno-serowe.

Festiwal Wina i Sera w OFF Piotrkowska

W trakcie trwania wydarzenia wina sprzedawane będą na kieliszki, a każdy kto zdecyduje się kupić butelkę może liczyć na 10% rabatu. Pierwszego i drugiego dnia Festiwalu 20 pierwszych gości liczyć może na kieliszek wina gratis i serowy poczęstunek. Codziennie spotkać można tu będzie też Pana Rowerskiego, który zaserwuje swoją pyszną kawę każdemu, kto nie będzie mógł napić się wina. W sklepie odbędzie się również prezentacja winno-serowych gadżetów i ozdób. Uczestnicy Festiwalu będą codziennie otrzymywać fragment festiwalowego hasła – po złożeniu całości można wziąć udział w losowaniu butelki wina z podpisem Marka Kondrata oraz deski serów.

Festiwal Wina i Sera w OFF Piotrkowska

Szczegółowy harmonogram Festiwalu Wina i Sera znaleźć można na stronie www.festiwalwinaisera.pl

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...