Festiwale, tematyczne kolacje i koncerty

Jest czwartek, tradycyjnie zapowiadamy więc nadchodzące wydarzenia organizowane przez łódzkie restauracje.

Koniec wakacji – czas wziąć się do pracy! My będziemy częściej publikować teksty, a restauracje organizować ciekawe eventy. Pierwszy już dziś – o 20.00 w Sezonie. Lokal odwiedzą Peter Kuskow i Mykola Korobka – tancerze bluesa z Kijowa. Jeżeli macie już plany na wieczór, możecie odwiedzić klub również sobotę, na którą zaplanowany jest koncert The Mood Swinger.

A co w piątek? Budda Pub i Gronowalski Restaurant zapraszają na American Dream Day. Główną atrakcją wieczoru będzie premiera nowego piwa American India Pale Ale, której towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: specjalne menu, koncert Blue Haze&The Melons i promocja na piwa z tutejszego browaru. Start o godzinie 17.00.

Fot: Budda Pub

Dzień później o 11.00 w Galerii Łódzkiej rozpocznie się trwający do niedzieli Street Food Polska Festival. Swój udział potwierdziło 13 food trucków. Łódź będą reprezentować między innymi B.B. Kings i Mobilna Gastromachina, ale na festiwalu będzie można również spróbować smakołyków z „importu”: tacos, tortilli, kuchni tureckiej, tybetańskiej, francuskich tostów, belgijskich frytek czy naleśników.
Miłośnicy hiszpańskiej kuchni – rezerwujcie sobotnie popołudnie. 

Tego dnia od godz. 16.00 restauracja Mare e Monti zaprasza na specjalne spotkanie z Guillermo Rodriguez Zuńiga, który podczas wieczoru osobiście będzie obsługiwał bufet oraz opowiadał o regionalnych wędlinach i serach. Tego dnia będzie można też skosztować też dań, takich jak gazpacho, grillowany miecznik w emulsji pietruszkowej czy carpaccio z tuńczyka. Wstęp kosztuje 50 zł od osoby (80 zł od pary), w cenę wliczone są również wina. Spotkanie z hiszpańską kuchnią będzie trwało przez cały weekend.

Mare e Monti

Sobotę zakończymy klubowo na tarasie andel’s Hotel Łódź. SkyFLY Rooftop Session #2 rozpocznie się o 17.00. Lato pożegnają tu DJ-je z całej Polski. W dniu imprezy wstęp będzie kosztował 50 zł, wcześniej – 35 zł. Zestawienie tego tygodnia kończymy zaś rodzinną niedzielą Szwalni Smaków. Wyjątkowe atrakcje dla dzieci rozpoczną się od godz. 11.00. W planach między innymi spotkanie z Panią Babeczką, puszczanie baniek mydlanych, malowanie buziek i specjalne przysmaki dla najmłodszych przygotowane przez kucharzy Szwalni.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...