fbpx

Filmowe Śniadanie z Transatlantykiem

W tym roku do Łodzi zawita znany miłośnikom kina PGNiG Transatlantyk Festival. W oczekiwaniu na pierwszą łódzką edycję imprezy, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe śniadania filmowe.

PGNiG Transatlantyk Festival to wydarzenie łączące światowe kino i muzykę, które dotychczas gościło w Poznaniu. W tym roku impreza przenosi się do Łodzi, jednak zanim w czerwcu wybierzecie się do kin i na koncerty, my zapraszamy na wyjątkowe Śniadania Filmowe. To spotkania organizowane w oczekiwaniu na Festival, które łączą światowe kino z jedzeniem.

Restauracja Kinematograf

Filmowe Śniadania z Transatlantykiem gościły już w kilku łódzkich restauracjach, Lokalu, Spółdzielni, Szybach Lustrach czy Niebostanie. W ich trakcie prezentowane są filmy o tematyce kulinarnej, a lokale przygotowują dla uczestników tematyczny poczęstunek. Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia, a na najbliższe zapraszamy już 12 marca o godzinie 11.00.

Stare Kino - Piotrkowska 120 - fot. Stare Kino Cinema Residence

Tym razem Filmowe Śniadanie zawita do Starego Kina Cinema Residence przy ul. Piotrkowskiej 120. W tym klimatycznym hotelu mieści się nie tylko restauracja Kinematograf, ale również najstarsze łódzkie kino. Mieszczący się tu ponad wiek temu Gabinet Iluzji braci Władysława i Antoniego Krzemińskich był pierwszym w kraju miejscem regularnych pokazów seansów filmowych. Kino Tatry we współpracy z PGNiG Transatlantyk Festival przywróciło ideę dawnego kina i od niedawna, po ponad 100 latach, ponownie można oglądać w nim filmy prezentowane na tradycyjnej taśmie 35mm.

W najbliższą sobotę do tego legendarnego miejsca zawita Filmowe Śniadanie. Goście wydarzenia obejrzą film „Soul Kitchen” w reżyserii Fatiha Akina, laureata Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji. To historia Zinosa, właściciela podupadającej restauracji, którego niespodziewanie rzuca dziewczyna. Ponieważ mężczyzna przestaje radzić sobie z prowadzeniem lokalu, z pomocą przychodzą mu jego współpracownicy, którzy robią wszystko, by restauracja odzyskała dawną świetność.

Restauracja Kinematograf w Stare Kino Cinema Residence - fot. Stare Kino Cinema Residence

Pokazowi towarzyszyło będzie zainspirowane filmem śniadanie. Szef kuchni restauracji Kinematograf przygotuje Specksalad Shayn’a, czyli tradycyjną niemiecką sałatkę ziemniaczaną z kiełbasą, podaną z preclem i pastą serową obatzda, Sauerkraupuffer mit Lachs – placuszki z kiszonej kapusty z wędzonym łososiem oraz koperkową bitą śmietaną oraz Berliner Luft, czyli krem malinowy z afrodyzjakiem.

Koszt udziału w spotkaniu wynosi 15 zł i obejmuje projekcję oraz śniadanie z napojem. Bilety kupić można w kasie Starego Kina.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...