Filmowe Śniadanie z Transatlantykiem

W tym roku do Łodzi zawita znany miłośnikom kina PGNiG Transatlantyk Festival. W oczekiwaniu na pierwszą łódzką edycję imprezy, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe śniadania filmowe.

PGNiG Transatlantyk Festival to wydarzenie łączące światowe kino i muzykę, które dotychczas gościło w Poznaniu. W tym roku impreza przenosi się do Łodzi, jednak zanim w czerwcu wybierzecie się do kin i na koncerty, my zapraszamy na wyjątkowe Śniadania Filmowe. To spotkania organizowane w oczekiwaniu na Festival, które łączą światowe kino z jedzeniem.

Restauracja Kinematograf

Filmowe Śniadania z Transatlantykiem gościły już w kilku łódzkich restauracjach, Lokalu, Spółdzielni, Szybach Lustrach czy Niebostanie. W ich trakcie prezentowane są filmy o tematyce kulinarnej, a lokale przygotowują dla uczestników tematyczny poczęstunek. Spotkania odbywają się w sobotnie przedpołudnia, a na najbliższe zapraszamy już 12 marca o godzinie 11.00.

Stare Kino - Piotrkowska 120 - fot. Stare Kino Cinema Residence

Tym razem Filmowe Śniadanie zawita do Starego Kina Cinema Residence przy ul. Piotrkowskiej 120. W tym klimatycznym hotelu mieści się nie tylko restauracja Kinematograf, ale również najstarsze łódzkie kino. Mieszczący się tu ponad wiek temu Gabinet Iluzji braci Władysława i Antoniego Krzemińskich był pierwszym w kraju miejscem regularnych pokazów seansów filmowych. Kino Tatry we współpracy z PGNiG Transatlantyk Festival przywróciło ideę dawnego kina i od niedawna, po ponad 100 latach, ponownie można oglądać w nim filmy prezentowane na tradycyjnej taśmie 35mm.

W najbliższą sobotę do tego legendarnego miejsca zawita Filmowe Śniadanie. Goście wydarzenia obejrzą film „Soul Kitchen” w reżyserii Fatiha Akina, laureata Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji. To historia Zinosa, właściciela podupadającej restauracji, którego niespodziewanie rzuca dziewczyna. Ponieważ mężczyzna przestaje radzić sobie z prowadzeniem lokalu, z pomocą przychodzą mu jego współpracownicy, którzy robią wszystko, by restauracja odzyskała dawną świetność.

Restauracja Kinematograf w Stare Kino Cinema Residence - fot. Stare Kino Cinema Residence

Pokazowi towarzyszyło będzie zainspirowane filmem śniadanie. Szef kuchni restauracji Kinematograf przygotuje Specksalad Shayn’a, czyli tradycyjną niemiecką sałatkę ziemniaczaną z kiełbasą, podaną z preclem i pastą serową obatzda, Sauerkraupuffer mit Lachs – placuszki z kiszonej kapusty z wędzonym łososiem oraz koperkową bitą śmietaną oraz Berliner Luft, czyli krem malinowy z afrodyzjakiem.

Koszt udziału w spotkaniu wynosi 15 zł i obejmuje projekcję oraz śniadanie z napojem. Bilety kupić można w kasie Starego Kina.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...