Fot: Format

Format to nowa inicjatywa ekipy z Lokalu. A jeśli ekipa z Lokalu, to poza ofertą gastro, możecie spodziewać się też sporej porcji wydarzeń artystycznych.

Lokal działa i ma się dobrze, czas więc na nowe wyzwania. Okazja pojawiła się, gdy Art Inkubator ogłosił konkurs na zagospodarowanie części przestrzeni przy Tymienieckiego 3. Miała być oferta kulinarna, ale nowi najemcy musieli również przedstawić pomysł i plan na działalność artystyczną. Kto, jak kto, ale ekipa Lokalu ma w tym doświadczenie – wygrali i właśnie urządzają się pod nowym adresem.

W wystroju Format na pewno zachowa pofabryczny charakter wnętrz, ale zimne szyby i metal będą ocieplone i udomowione drewnem i dużą ilością roślin. W związku ze wspominaną zielenią podjęto fajną  inicjatywę: od 16 do 27 września przy Tymienieckiego trwać będzie akcja zbierania roślin pod hasłem Hotel dla opuszczonych roślin. Jeśli więc planujecie wyjazd na dłużej lub macie w domu za dużo doniczek, mogą znaleźć nowy dom w Formacie.

Fot: Format

Zarówno wystrój, jak i oferta kulinarna bliska będzie klubokawiarni. Na pewno przez cały dzień będą tu dostępne śniadania, do których w popołudniowych godzinach  dołączą lunche, jedną z ważniejszych pozycji będzie też menu kawowe. Co ciekawe, tu również możecie zaangażować się w tworzenie nowego miejsca. – Chcielibyśmy, aby Format był swoistym gastronomicznych startupem, dla tych którzy kochają gotować – mówi Andrzej Sieczkowski. Jeśli więc nałogowo pieczecie w domu ciasta czy robicie najlepszy hummus w okolicy, a do tego marzy wam się praca w gastronomii, możecie niezobowiązująco spróbować swoich sił przy Tymienieckiego. Kto wie, może wśród młodych kucharzy pojawią się przyszłe gwiazdy łódzkiej gastronomii lub właściciele kolejnych knajp?

Zdradzimy, że nieoficjalne otwarcie za około dwa tygodnie, ale na Format w jego pełnym wymiarze trzeba będzie poczekać do połowy października. Termin nie jest przypadkowy – w tym czasie zakończy się Łódź Design Festival, odbywający się w dużej mierze na terenie Art Inkubatora, a także przestrzeni nowo powstającego Formatu.

Chcielibyście spróbować swych sił w gotowaniu? Wysyłajcie zgłoszenia na adres: kontakt@formatlodz.pl

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...