Gdzie w Łodzi wybrać się na kawę

Robimy małe odstępstwo od tematyki jedzenia na rzecz kawy w Łodzi. Chyba żadne zestawienie nie było tak różnorodne – każda kawiarnia ma zupełnie inny klimat, dlatego sądzimy, że warto odwiedzić je wszystkie i każdy spośród nich znajdzie coś dla siebie.

Affogato
Affogato to nie tylko kawiarnia, równie dobrze to klub i restauracja. Na naszej liście znalazła się zarówno z powodu ciekawego wnętrza, wczesnych godzin otwarcia (jak na kawę przystało), ale również jakości serwowanych naparów. Affogato pobiło na głowę pozostałe łódzkie kawiarnie podczas ubiegłorocznego Festiwalu Kawy, ciekawe czy w 2012 również nie da szans konkurencji?
Espresso: 6 zł
Cappuccino: 9 zł
Latte: 12 zł


Ms Cafe
Wnętrze tej awangardowej klubokawiarni nawiązuje do twórczości Kobro i Strzemińskiego. Nic dziwnego, w końcu lokal ma swą siedzibę w Muzeum Sztuki – faktycznie, trudno nie poczuć tu artystycznej atmosfery. W menu przygotowywana z pasją włoska kawa Carbonelli. W 2011 roku Ms Cafe na Festiwalu Kawy wygrało konkurs espresso.  
Espresso: 6 zł
Cappuccino: 9 zł
Latte: 9 zł

Monaco
Monaco Café na pierwszy rzut oka przypomina kawiarnianą sieciówkę, jednak ma bardziej indywidualny charakter. Przestronne wnętrze, duże stoliki lub miejsca z wygodnymi kanapami. W chłodniczej gablocie ciasta i kanapki oraz menu wiszące nad barem. Dla tych, którzy dobrze czują się w lokalach oferujących kawę na wynos, jednak tym razem chcą usiąść na nieco dłużą chwilę.
Espresso: 6 zł
Cappuccino: 8,5/9,5 zł
Latte: 9/11 zł

Cafe Verte
To jedno z pierwszych łódzkich miejsc, które podbiło serca bywalców „babcinym wnętrzem”. Zbieranina różnorodnych stołów, krzeseł i dekoracji, ściany obwieszone zdjęciami w ramkach. Malutkie, przytulne wnętrze z jeszcze mniejszymi bocznymi salkami. Poza kawą warto skusić się też na tutejszą, legendarną już szarlotkę.
Espresso: 5 zł
Cappuccino: 7 zł
Latte: 9 zł

www.fototapeta.art.pl

Litera Cafe
Nazwa nie jest przypadkowa – Litera Cafe to zarówno kawiarnia, jak i księgarnia. Czyż nie miło jest oderwać się na trochę od codzienności i zaczytać się przy filiżance dobrej kawy? Na ścianach lokalu fototapeta z panoramą ulicy Piotrkowskiej dająca ciekawy, trójwymiarowy efekt. Do tego wygodne kanapy i stoliki z ukrytymi pod szybami mapami.
Espresso: 5 zł
Cappuccino: 9/12 zł
Latte: 10/13 zł

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...