House of Seitan na gościnnych występach w Fafalafie

Nadchodzący weekend będzie okazją do spróbowania w Łodzi kuchni wegańskiej w wydaniu wyjątkowym, bardzo kreatywnym i absolutnie pysznym. Na guest spot do Fafalafy przyjeżdżają dziewczyny z House of Seitan i po prostu nie można tego przegapić!

House of Seitan to wegański lokal działający z w Gdańsku. Chociaż to przede wszystkim kulinarny kolektyw i jedna z najciekawszych wegańskich inicjatyw w ostatnich latach w Polsce. Bo chociaż lokal istnieje od niedawna, to jego założycielki gotują ze sobą od lat. Wcześniej w różnych restauracjach, na imprezach i festiwalach kulinarnych, a teraz we własnej miejscówce. A jest to miejscówka absolutnie cudowna. Niepowtarzalna atmosfera, świetni ludzie i bezbłędne jedzenie.

House of Seitan na gościnnych występach w Fafalafie

Jestem psychofanką HoS od długiego czasu i to nie tylko ze względu na ich jedzenie, ale również wszystko, co robią oprócz gotowania. Dziewczyny aktywnie działają w akcjach na rzecz zwierząt i potrzebujących ludzi, bo są przekonane, że nie zostawia się kogoś słabszego samemu sobie. Cała ich aktywność – kulinarna i pozakulinarna jest przepełniona najlepszymi intencjami, spójna i naturalna, a do takich mam szczególną słabość.

House of Seitan na gościnnych występach w Fafalafie

Jak sama nazwa wskazuje, House of Seitan specjalizuje się w potrawach z seitanem w roli głównej, chociaż od jakiegoś czasu królują w nich też ziemniaki. Dziewczyny potrafią zresztą zrobić wegańskie cudeńka ze wszystkiego. Ich kuchnia jest nie tylko pyszna, ale też piękna, kolorowa i rozpustna. Chociaż przyrządzają dania z całego świata, to są mistrzyniami tworzenia wegańskiej kuchni domowej. I naprawdę są to wyjątkowe potrawy. O ile zazwyczaj wszelkie wegańskie substytuty mięsa przyprawiają mnie o dreszcze, o tyle ich wegańskiego schabowego, którego jadłam trzy lata temu wspominam czule do dzisiaj, a ich pyzy z wege mięsem to jest niebo w gębie. Do tego każde z tych dań wygląda tak, że na sam widok mam ochotę się w nich tarzać. Restauracje z domową kuchnią polską naprawdę mogłyby się od House of Seitan wiele nauczyć o tym, jak zachęcająco zaprezentować zwykły gulasz, kluski czy kotleta.

House of Seitan na gościnnych występach w Fafalafie

Ok, skoro zachwyty mamy już za sobą, to przejdźmy do konkretów, bo chodzi o to, że dziewczyny z House of Seitan przyjeżdżają na guest spot do Fafalafy. W najbliższą sobotę i niedzielę (23 i 24 lutego) między 12.00 a 19.00 będą gotowały przy Struga 5. Będziecie mogli spróbować przede wszystkim ich cudownych pyz z mięsem, okrasą z karmelizowanej cebulki, surówkami, sałatkami i kiszonkami. Ale będzie też seitan w sosie morelowo-rozmarynowym z ziemniaczanym puree i dodatkami oraz ziemniaczane łódeczki z sosem czosnkowym i mielonym mięsem. Oraz krem z ziemniaka, bo z ziemniorów w House of Seitan robi się wszystko (również genialne pączki z mięsem).

House of Seitan na gościnnych występach w Fafalafie

Obiecuję wam, że nie jedliście jeszcze takiej kuchni wegańskiej. Podczas pierwszego guest spota HoS w naszym mieście spędziłam pół dnia próbując dosłownie wszystkiego, co było do spróbowania. Myślałam, że pęknę, ale było warto, bo każde danie było przepyszne. Dlatego teraz melduję się w Fafie w sobotę punkt 12.00 ze śpiworem i szczoteczką do zębów, bo zostaję do niedzieli. Co i wam serdecznie zalecam, bo naprawdę nie możecie przegapić takiej okazji.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...