Hasztag Sushi

Specjalizują się w sushi z dostawą, ale możecie u nich zjeść również na miejscu. Co ich wyróżnia? Forma prezentacji, cuby oraz możliwość zamawiania połówek rolek.

Piotrkowska 113/115 – podwórko znane głównie gastro bywalcom z dłuższym stażem. Tu od lat działa Cafe Verte, a po sąsiedzku Hashtag Sushi (wcześniej można było tu wpaść do Sushi Kushi, a dawno temu do pierwszego Da Grasso). Niewielki lokal od wejścia zaskakuje dopracowanym wyglądem. Króluje tu fiolet. Wykorzystano go zarówno we wnętrzu, jak i w logo, opakowaniach czy dodatkach. Hashtag Sushi podkreśla, że przywiązuje bardzo dużą wagę do strony wizualnej. Faktycznie, całość fajnie się prezentuje.

Hasztag Sushi

Co w menu? Królują rolki, ale znajdzie się też kilka dań na gorąco. Kartę otwiera dział z nigiri i sahimi (to zaskoczenie, jeśli mowa o sushi z dowozem). Alternatywą dla tych pierwszych są piny, czyli małe kulki ryżu pokryte plastrem ryby. Poza pinami, nowością są też cuby – niewielkie kostki, które łączą w sobie ryż z innymi składnikami (np. tatar z łososia, pistacje i tobiko czy tuńczyka w shichimi z emulsją mango). Rzadziej spotykane są także gunkany, dalej jest już tradycyjnie: uramaki i futomaki. Można zamówić po pół rolki – super opcja dla tych, którzy lubią testować różne smaki, albo nie mogą się zdecydować, co wybrać 😉

Hasztag Sushi

Wiem, że jest upał, ale jak znowu będzie zimno, możecie do Hashtag Sushi wskoczyć na azjatycką zupę: miso (w wersji wege i z łososiem), ramen lub malezyjską zupę kokosową z krewetkami lub kurczakiem. Do tego pad thai w trzech odsłonach, a na deser słodka rolka z mango. W tygodniu od 11.00 do 14.00 możecie zamówić zestaw lunchowy (do wyboru dwie wielkości setów), dostępne są oczywiście również zestawy. Najtańszy (w czasowej promocji) jest zestaw kibica za 49 zł (w składzie philadelphia roll i tobiko roll – łącznie 16 kawałków), najczęściej zamawiany dla dwóch osób to Philadelphia Silver Set (26 kawałków za 99 zł), te najbardziej wypasione kosztują 211 zł i zawierają 56 kawałków.

Hasztag Sushi

Hashtag Sushi możecie odwiedzić osobiście (poza Piotrkowską pod tą samą marką działa lokal przy Rentownej 19 na Górnej) lub zamówić online (www.hasztagsushi.pl). W poniedziałek 10 czerwca otwiera się też punkt na Bałutach przy Zgierskiej 69 w budynku ABC. Możliwe, że już niedługo restauracji będzie jeszcze więcej – Hashtag Sushi otwiera następne punkty we franczyzie nie tylko na terenie Łodzi, ale również w całej Polsce.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...