II Łódzki Festiwal Win Polskich już w sobotę

W najbliższą sobotę do wine baru Klub Wino po raz drugi zjadą najlepsi krajowi winiarze, by zaprezentować swoje produkty podczas drugiej edycji Łódzkiego Festiwalu Win Polskich. Główną atrakcją wydarzenia będzie otwarta degustacja, ale to nie wszystko.

 

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się rok temu. Na stoiskach rozstawionych w podwórku przy Piotrkowskiej 217 swoje wina zaprezentowały najlepsze polskie winnice, a goście mogli wziąć udział w otartych i zamkniętych degustacjach, pojeść i posłuchać muzyki na żywo. Nie inaczej będzie w Klubie Wino tym roku. W sobotę, 14 maja, będziecie mieli okazję przekonać się, że polskie wina z roku na rok zyskują na jakości i z powodzeniem mogą konkurować z trunkami z bardziej znanych winiarskich regionów świata. Nie przegapcie tego wydarzenia, bo taka okazja nie zdarza się często.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski
Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

Główną atrakcją Łódzkiego Festiwalu Win Polskich jest otwarta degustacja, w trakcie której goście wydarzenia będą mogli spróbować 44 win przygotowanych na tę okazję przez przedstawicieli 10 najlepszych polskich winnic. W cenie 25 zł (plus 5 zł kaucji zwrotnej za kieliszek) każdy gość Festiwalu otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i ich win. Tak przygotowani uczestnicy będą mogli krążyć pomiędzy stoiskami rozstawionymi w podwórku i delektować się gronowymi trunkami, a przy okazji dowiedzieć się więcej o krajowym winiarstwie i porozmawiać z winiarzami. Będziecie mieli okazję spróbować win białych, czerwonych, różowych, wytrawnych, słodkich, a nawet musujących. Degustacja rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 19.00, ale warto się pospieszyć, bo ilość win przygotowanych przez winiarzy jest ograniczona.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski
Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

W trakcie Festiwalu w Klubie Wino odbędzie się również degustacja komentowana. Każdy z winiarzy goszczących tego dnia w Łodzi zaprezentuje w jej trakcie swoje popisowe wino. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 14.30 i poprowadzi ją redaktor naczelny Magazynu WINO Tomasz Prange-Barczyński, który przybliży temat polskiego winiarstwa. W trakcie spotkania zaprezentowanych zostanie 10 win. Udział w degustacji kosztuje 60 zł od osoby i obowiązują na nią wcześniejsze zapisy, których dokonywać można w Klubie Wino.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

Wino doskonale komponuje się z jedzeniem, dlatego na gości wydarzenia czekały będą również kulinarne atrakcje. Inspirowane tematem wydarzenia potrawy przygotuje Bartek Pagacz, szef kuchni Klubu Wino. W specjalnym menu pojawią się dania ze szparagami, boczniakami, karczochami, wędzonym boczkiem, burakami, truskawkami i rabarbarem. Wszystkie skomponowane zostaną w taki sposób, by jak najlepiej współgrały ze smakiem win prezentowanych w trakcie Festiwalu.

Całe wydarzenie zakończy afterparty, które rozpocznie się o godzinie 20.00. W jego trakcie wina od polskich winiarzy sprzedawane będą w wine barze na kieliszki lub na butelki w promocyjnych cenach. Wieczór umili koncert duetu jazzowego Live Session.

Klub Wino

Łódzki Festiwal Win Polskich to także konkurs na najlepsze wino, którego zwycięzców wytypują uczestnicy. Urna na głosy zostanie ustawiona na środku podwórka i każdy będzie mógł oddać swój głos. Spośród gości, którzy zagłosują wyłonieni zostaną, drogą losowania, trzej zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody od Klubu Wino.

Poniżej znajdziecie pełną listę wystawców tegorocznej edycji imprezy, a aktualne informacje dotyczące Festiwalu można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.

Klub Wino

Winnice II Łódzkiego Festiwalu Win Polskich:

Winnica Srebrna Góra http://www.winnicasrebrnagora.pl/pl/
Winnica DOM Bliskowice http://www.dombliskowice.pl/
Winnica Nad Jarem http://www.winnicanadjarem.pl/
Winnica Dziedzic 44 http://44winnicedziedzic.pl/
Winnice Wzgórz Trzebnickich http://www.wzgorzatrzebnickie.pl/
Winnica Płochockich http://winnicaplochockich.pl/
Winnica Male Dobre http://www.maledobre.pl/
Winnica Turnau www.winnicaturnau.pl/
Winnica Hiki https://web.facebook.com/winnica.hiki
Winnica Spotkaniówka http://www.polomia.pl/

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...