fbpx

WOŚP

Od kolejnego, 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieli nas niewiele ponad tydzień. Jeśli prowadzisz restaurację lub lokal gastronomiczny i chcesz wesprzeć WOŚP, ten artykuł jest dla Ciebie – przygotowaliśmy poradnik jak to zrobić!

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”, a środki zbierać będzie prawie 1750 sztabów w Polsce i 100 sztabów w innych miastach świata. Jeśli wraz ze swoją restauracją chcesz wesprzeć WOŚP, jest kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić!

1. Wystaw aukcję!

Dzięki portalowi allegro każdy może samodzielnie wystawić na aukcję wybrane przedmioty lub usługi. Voucher na kolację, warsztaty kulinarne z Twoim szefem kuchni, a może danie nazwane na cześć osoby, która wylicytuje najwięcej? Opcji jest wiele! Aby zacząć licytację wejdź na portal aukcje.wosp.org.pl i kliknij „wystaw przedmiot”. Aby przekazać dar możesz także skontaktować się z wybranym Sztabem działającym na terenie Łodzi (kliknij TUTAJ po link), a oni wylicytują go w Twoim imieniu.

WOŚP

2. Umieść puszkę stacjonarną

Opcja puszki stacjonarnej to doskonały pomysł, by Twoi goście przekazywali datki przy okazji korzystania z oferty Twojego lokalu. Aby odebrać puszkę, należy skontaktować się z wybranym Sztabem działającym na terenie Łodzi – Sztab prześle niezbędne formularze, a po dopełnieniu formalności otrzymacie puszkę. Umieszczona przy kasie na pewno zachęci do kwestowania!

3. Przygotuj poczęstunek dla wolontariuszy

Kwestujący wolontariusze często spędzają godziny na zewnątrz i z chęcią ogrzeją się w Twoim lokalu. Skonsultuj się ze Sztabem w Twojej okolicy i zaproponuj darmowy posiłek, bądź napój dla wolontariuszy. Sztab poinformuje o tym na swoim Facebooku – Ty zrób to samo!

Jeśli zdecydujesz się na pomoc podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, koniecznie nas o tym poinformuj. Przed finałem, który w tym roku jest w niedzielę 12.01., będziemy informować naszych czytelników o wszystkich pomagających knajpach! Więcej informacji na temat tego, jak można wspierać Sztab znajdziecie tutaj.

Podobne posty

Nowy RamenShop otworzył się przy Rojnej. Co go wyróżnia od pozostałych? Jako jedyny serwuje ...
Książki z przepisami na regionalne potrawy, plakaty dla psychofanów zalewajki i ramenu, a wreszcie ...
W tych delikatesach znajdziecie produkty niemal ze wszystkich zakątków świata. Skomponujecie też ...