fbpx

WOŚP

Od kolejnego, 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzieli nas niewiele ponad tydzień. Jeśli prowadzisz restaurację lub lokal gastronomiczny i chcesz wesprzeć WOŚP, ten artykuł jest dla Ciebie – przygotowaliśmy poradnik jak to zrobić!

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”, a środki zbierać będzie prawie 1750 sztabów w Polsce i 100 sztabów w innych miastach świata. Jeśli wraz ze swoją restauracją chcesz wesprzeć WOŚP, jest kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić!

1. Wystaw aukcję!

Dzięki portalowi allegro każdy może samodzielnie wystawić na aukcję wybrane przedmioty lub usługi. Voucher na kolację, warsztaty kulinarne z Twoim szefem kuchni, a może danie nazwane na cześć osoby, która wylicytuje najwięcej? Opcji jest wiele! Aby zacząć licytację wejdź na portal aukcje.wosp.org.pl i kliknij „wystaw przedmiot”. Aby przekazać dar możesz także skontaktować się z wybranym Sztabem działającym na terenie Łodzi (kliknij TUTAJ po link), a oni wylicytują go w Twoim imieniu.

WOŚP

2. Umieść puszkę stacjonarną

Opcja puszki stacjonarnej to doskonały pomysł, by Twoi goście przekazywali datki przy okazji korzystania z oferty Twojego lokalu. Aby odebrać puszkę, należy skontaktować się z wybranym Sztabem działającym na terenie Łodzi – Sztab prześle niezbędne formularze, a po dopełnieniu formalności otrzymacie puszkę. Umieszczona przy kasie na pewno zachęci do kwestowania!

3. Przygotuj poczęstunek dla wolontariuszy

Kwestujący wolontariusze często spędzają godziny na zewnątrz i z chęcią ogrzeją się w Twoim lokalu. Skonsultuj się ze Sztabem w Twojej okolicy i zaproponuj darmowy posiłek, bądź napój dla wolontariuszy. Sztab poinformuje o tym na swoim Facebooku – Ty zrób to samo!

Jeśli zdecydujesz się na pomoc podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, koniecznie nas o tym poinformuj. Przed finałem, który w tym roku jest w niedzielę 12.01., będziemy informować naszych czytelników o wszystkich pomagających knajpach! Więcej informacji na temat tego, jak można wspierać Sztab znajdziecie tutaj.

Podobne posty

Szukamy dla was fajnych miejscówek na lato, a w ogródku DaVelli z grillem jest jak na wakacjach. ...
Długo Łódź musiała czekać na dobre roślinne sushi, ale już wiemy, że było warto. Uwaga – to nie jest ...
Jeśli w temacie jedzenia na mieście jesteście wśród swoich znajomych kompendium wiedzy, teraz ...