fbpx

Obiecałyśmy wam kolejny pandemiczny festiwal kulinarny i oto jest! A skoro nadal nie możemy wyjeżdżać z kraju, to wybierzemy się w podróż kulinarną. I to aż do Azji! Do tego z dostawą do domu. Zapraszamy do udziału w Festiwalu Azjatyckim Jemy w Domu.

Ha Long - pho ze smażoną wołowiną
Ha Long – pho ze smażoną wołowiną

Na dzień taki jak dziś czekaliśmy od dwóch miesięcy. Po kwarantannowej przerwie restauracje znowu mogą się otworzyć dla gości i serwować jedzenie w lokalu. Niestety wprowadzone ograniczenia związane z nowym reżimem sanitarnym sprawiają, że dla wielu restauracji otwarcie jest nadal niemożliwe. W innych znacznie ograniczona liczba miejsc na sali nie zapewni obrotów umożliwiających dochodową działalność. Dlatego większość restauracji nadal polegała będzie na wynosach i dostawach.

Ramen House of Sushi
Ramen House of Sushi

Stad też pomysł na kolejny festiwal w trybie „delivery”. Tym razem zabierzemy gości w kulinarną podróż do Azji. Podczas Festiwalu Azjatyckiego Jemy w Domu, restauracje przygotowują popisowe dania kuchni azjatyckiej oraz dania wyraźnie inspirowane azjatyckimi smakami. Wszystkie będziecie mogli zamówić z dostawą do domu i odebrać na wynos, a niektóre również zjeść na miejscu w lokalu. W ten sposób kontynuujemy akcję #wspierajgastro i zachęcamy łodzian do zamawiania jedzenia z restauracji.

Koku Sushi
Koku Sushi

Festiwal Azjatycki potrwa od 1 do 7 czerwca (taki prezent na Dzień Dziecka). Organizujemy go jak zawsze we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń, a głównym partnerem wydarzenia jest serwis Glodny.pl, który umożliwi zamawianie festiwalowych dań online. Wydarzenie wspierają też firmy Bidfood Farutex – dostawca żywności dla gastronomii oraz Pro-Gastro – dostawca kompleksowego wyposażenia i środków czystości dla restauracji.

Ha Long
Ha Long

Rozpoczęłyśmy właśnie przyjmowanie zgłoszeń restauracji do festiwalu. Jak zawsze liczymy na waszą kreatywność i ciekawe dania o azjatyckim charakterze. Jedyna zasada, to stały koszt festiwalowych potraw, czyli 25 zł + koszt dostawy według cennika restauracji. Dzięki naszym partnerom, udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich lokali, a partnerstwo z portalem Głodny.pl umożliwia bezkontaktowe dostawy z płatnością online.

Kuchnia azjatycka w Umamitu
Kuchnia azjatycka w Umamitu

W ramach festiwalu szykujemy także wydarzenia towarzyszące, dlatego koniecznie obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie! Tam publikować będziemy wszystkie wiadomości.

Aby zgłosić swój udział należy do dnia 26 maja 2020 r. przesłać na adres jemywlodzi@gmail.com zgłoszenie zawierające:

• Nazwę dania oraz jego opis/skład
• Zdjęcie (poziome)
• Informację czy danie będzie oferowane tylko na wynos czy również na miejscu
• Informację na temat sposobu zamawiania dania w dostawie
• Obszaru dostaw (promień od lokalu w km albo całe miasto)

Szczegółowy regulamin festiwalu dostępny jest TUTAJ.
Tym razem festiwalowe propozycje będziemy publikować na bieżąco na wydarzeniu – dlatego im szybciej otrzymamy szczegóły, tym lepiej. Czekamy na wasze pomysły!

PARTNERZY

Jak wybrać mąkę do pizzy

Podobne posty

Gotowi na kolejne otwarcia? Mamy sporo nowego jedzenia do wypróbowania! Wbrew pandemii w Łodzi wciąż ...
Pytani o typowo łódzkie dania, łodzianie najczęściej wymieniają zalewajkę i prażoki, ale rzadko ...
W ramach Jemy w Łodzi Pasta & Kluchy Fest, nasz partner, sklep Azjanatalerzu.pl przygotował ...