Obiecałyśmy wam kolejny pandemiczny festiwal kulinarny i oto jest! A skoro nadal nie możemy wyjeżdżać z kraju, to wybierzemy się w podróż kulinarną. I to aż do Azji! Do tego z dostawą do domu. Zapraszamy do udziału w Festiwalu Azjatyckim Jemy w Domu.

Ha Long - pho ze smażoną wołowiną
Ha Long – pho ze smażoną wołowiną

Na dzień taki jak dziś czekaliśmy od dwóch miesięcy. Po kwarantannowej przerwie restauracje znowu mogą się otworzyć dla gości i serwować jedzenie w lokalu. Niestety wprowadzone ograniczenia związane z nowym reżimem sanitarnym sprawiają, że dla wielu restauracji otwarcie jest nadal niemożliwe. W innych znacznie ograniczona liczba miejsc na sali nie zapewni obrotów umożliwiających dochodową działalność. Dlatego większość restauracji nadal polegała będzie na wynosach i dostawach.

Ramen House of Sushi
Ramen House of Sushi

Stad też pomysł na kolejny festiwal w trybie „delivery”. Tym razem zabierzemy gości w kulinarną podróż do Azji. Podczas Festiwalu Azjatyckiego Jemy w Domu, restauracje przygotowują popisowe dania kuchni azjatyckiej oraz dania wyraźnie inspirowane azjatyckimi smakami. Wszystkie będziecie mogli zamówić z dostawą do domu i odebrać na wynos, a niektóre również zjeść na miejscu w lokalu. W ten sposób kontynuujemy akcję #wspierajgastro i zachęcamy łodzian do zamawiania jedzenia z restauracji.

Koku Sushi
Koku Sushi

Festiwal Azjatycki potrwa od 1 do 7 czerwca (taki prezent na Dzień Dziecka). Organizujemy go jak zawsze we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń, a głównym partnerem wydarzenia jest serwis Glodny.pl, który umożliwi zamawianie festiwalowych dań online. Wydarzenie wspierają też firmy Bidfood Farutex – dostawca żywności dla gastronomii oraz Pro-Gastro – dostawca kompleksowego wyposażenia i środków czystości dla restauracji.

Ha Long
Ha Long

Rozpoczęłyśmy właśnie przyjmowanie zgłoszeń restauracji do festiwalu. Jak zawsze liczymy na waszą kreatywność i ciekawe dania o azjatyckim charakterze. Jedyna zasada, to stały koszt festiwalowych potraw, czyli 25 zł + koszt dostawy według cennika restauracji. Dzięki naszym partnerom, udział w imprezie jest bezpłatny dla wszystkich lokali, a partnerstwo z portalem Głodny.pl umożliwia bezkontaktowe dostawy z płatnością online.

Kuchnia azjatycka w Umamitu
Kuchnia azjatycka w Umamitu

W ramach festiwalu szykujemy także wydarzenia towarzyszące, dlatego koniecznie obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie! Tam publikować będziemy wszystkie wiadomości.

Aby zgłosić swój udział należy do dnia 26 maja 2020 r. przesłać na adres jemywlodzi@gmail.com zgłoszenie zawierające:

• Nazwę dania oraz jego opis/skład
• Zdjęcie (poziome)
• Informację czy danie będzie oferowane tylko na wynos czy również na miejscu
• Informację na temat sposobu zamawiania dania w dostawie
• Obszaru dostaw (promień od lokalu w km albo całe miasto)

Szczegółowy regulamin festiwalu dostępny jest TUTAJ.
Tym razem festiwalowe propozycje będziemy publikować na bieżąco na wydarzeniu – dlatego im szybciej otrzymamy szczegóły, tym lepiej. Czekamy na wasze pomysły!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...