Jemy w Łodzi Food Fest 2019 – zapraszamy do udziału

Przed nami trzecia edycja największego festiwalu kulinarnego w naszym mieście. We wrześniu, wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń zaprosimy łodzian na Jemy w Łodzi Food Fest, czyli kulinarne święto miasta. Dzisiaj do udziału w festiwalu zapraszamy restauracje i kawiarnie.

Festiwale kulinarne to świetna i pyszna forma promocji lokalnej gastronomii i kultury jedzenia poza domem. To także doskonała okazja dla restauracji i kawiarni, aby zaprezentować swoją ofertę i umiejętności kulinarne. Dlatego z wielką przyjemnością, już po raz trzeci zapraszamy łódzkie lokale do udziału w Jemy w Łodzi Food Fest – dwutygodniowym festiwalu kulinarnym, który organizujemy wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń.

Jemy w Łodzi Food Fest 2019 – zapraszamy do udziału

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 9 – 22 września. W poprzednich latach brało w niej udział kilkadziesiąt lokali, które rozpieszczały łodzian pysznymi daniami festiwalowymi i menu degustacyjnymi. W ramach festiwalu odbywa się też mnóstwo wydarzeń towarzyszących – pokazów, warsztatów i spotkań dla smakoszy, restauratorów i szefów kuchni.

Restauracjom i kawiarniom oferujemy kilka możliwości udziału w Jemy w Łodzi Food Fest, a wy sami zadecydujcie, która będzie dla was najlepsza:

Trasy kulinarne

Jemy w Łodzi Food Fest 2019 – zapraszamy do udziału

Podczas festiwalu zaproponujemy gościom 6 różnych tematycznych tras kulinarnych (po trzy w każdym tygodniu), którymi będą mogli podróżować po mieście odwiedzając restauracje i kawiarnie na szlaku. Lokale, które dołączą do wybranych tras mają za zadanie przygotować festiwalowe danie zgodne z ich tematem. Motywy przewodnie tras odpowiadają najgorętszym trendom kulinarnym i zapotrzebowaniu łodzian jedzących poza domem i poszukujących nowych smaków: kanapki z różnych zakątków świata, kuchnia Ameryk, kuchnia ekologiczna, świadoma i odpowiedzialna, kuchnia azjatycka, dania z serem w roli głównej i rozpustne desery.

Menu degustacyjne

Jemy w Łodzi Food Fest 2019 – zapraszamy do udziału

Restauracje mogą również zdecydować się na przygotowanie specjalnego menu degustacyjnego. Pozwólcie, by wasi goście mogli w pełni doświadczyć możliwości waszej kuchni – przygotujcie dla nich ucztę marzeń. W tym roku menu degustacyjne będą przygotowane zgodnie z jednym z dwóch tematów: Unlikely food friends, czyli nietypowe połączenia smaków i składników albo Polska od nowa, czyli polskie produkty i dania regionalne z różnych zakątków kraju.

Wydarzenia specjalne

Jemy w Łodzi Food Fest 2019 – zapraszamy do udziału

W ramach Jemy w Łodzi Food Fest 2019 odbędą się w Łodzi liczne wydarzenia towarzyszące (prelekcje, pokazy, warsztaty, degustacje), które organizujemy we współpracy z partnerami wydarzenia. Jeśli macie pomysł, możecie podobne wydarzenie zorganizować w swojej restauracji czy kawiarni i w ten sposób wziąć udział w festiwalu. Czekamy na wasze propozycje i służymy pomocą w ich organizacji.

Szczegółowe informacje o udziale w Jemy w Łodzi Food Fest 2019 znajdziecie TUTAJ, a TUTAJ pobierzecie formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji na temat festiwalu udzielamy mailowo (jemywlodzi@gmail.com) lub pod numerem 691 860 116.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...