Ogromny wybór napojów roślinnych, muesli, przekąsek, roślinnych zamienników mięsa czy gotowych sosów do potraw. Sprawdzamy jakie żywnościowe zakupy zrobimy w Rossmannie, czując przy tym klimat planety i dbając o środowisko.

Wielkimi krokami zbliża się siódma edycja Jemy w Łodzi FOOD FEST. Ponieważ w tym roku Łódź obchodziła swoje okrągłe 600. urodziny, pozostajemy w tym klimacie i tematem przewodnim festiwalu będzie łódzka kuchnia czterech kultur. Do tej edycji po raz pierwszy dołączy nowy partner – Rossmann, który mocno związany jest z Łodzią. Zaczynając od tego, że swoją polską siedzibę główną ma właśnie w Łodzi, to aktywnie angażuje się w kulturalne życie naszego miasta. Jak to się stało, że JwŁ połączyło siły z drogerią kosmetyczną? Otóż w Rossmannie kupimy nie tylko kosmetyki, ale także jedzenie. Zaczęło się od drobnych przekąsek i napojów, natomiast w części drogerii – a szczególnie w łódzkiej Manufakturze, w której znajduje się największa drogeria w Europie  – znajdziecie całe regały pełne produktów żywnościowych, a także lodówkę z winami (wybór win jest bardzo duży). Co najważniejsze, są to jakościowe i certyfikowane produkty. Dodatkowo wybierając te z oznaczeniem Czujesz Klimat? możemy małymi krokami troszczyć się o środowisko i wspólnie zadbać o naszą przyszłość.

Czujesz Klimat? Czyli świadomy wybór

Rossmann od wielu lat na swoich półkach ma produkty EKO i z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Firma stworzyła inicjatywę Czujesz Klimat? chcąc zbudować świadomą społeczność, która razem chce przyczynić się do poprawy klimatu. Jak to zrobić w najprostszy sposób? Otóż wystarczy oznaczyć te produkty logotypem, który ułatwi nam odnalezienie ich na półce. 

Czym cechują się produkty wyróżnione Czujesz Klimat?
Po pierwsze składem – mają wysoki udział składników pochodzenia naturalnego, odpowiednie certyfikaty. Co ważne, produkty w bardzo wysokim stopniu są biodegradowalne i less waste – co oznacza, że nie generują odpadów. Po drugie opakowanie, oczywiście proekologiczne –  pochodzące z recyklingu lub  wyprodukowane z tworzywa z biomasy (np. trzcina cukrowa). 
Po trzecie produkcja, czyli procesy produkcyjne przyjazne środowisku. Wszystkich wyznaczników jest dużo więcej dlatego warto poczuć klimat i wybierać te sprawdzone i oznaczone produkty – a w sekcji żywnościowej jest ich ponad pół tysiąca!
To inicjatywa, pod którą podpisujemy się obiema rękami – nie dość, że klienci w prosty sposób mogą odnaleźć sprawdzone produkty, to jeszcze swoimi wyborami troszczą się o losy planety!

Co do jedzenia?

Skoro znamy już ideę inicjatywy Czujesz Klimat? sprawdźmy jakie produkty żywnościowe znajdziemy przy wspomnianych znaczkach. Byłyśmy bardzo pozytywnie zaskoczone widząc ten wybór. Zacznijmy od napojów roślinnych marki własnej Rossmanna enerBio, których nie sposób wszystkich wymienić. W ofercie znajdziemy napoje owsiane, migdałowe, ryżowe, kokosowe, sojowe, a nawet roślinne smakowe. Mnóstwo różnego rodzaju orzechów, suszonych owoców, ziaren, muesli i wszelkich ziarnowych mieszanek. W Rossmannie kupicie nawet tofu, seitanowe kiełbaski, warzywne kostki rosołowe czy gotowe sosy do potraw! Pełną listę produktów znajdziecie na stronie Rossmanna – a te z inicjatywy Czujesz Klimat? możecie przefiltrować w wyszukiwarce. Produktów jest na tyle dużo, że bez problemu zrobicie tutaj ekologiczne zakupy na śniadanie, obiad i kolację. Na dowód tego przygotujemy dla was trzy wyjątkowe przepisy na danie główne, deser i napój z wykorzystaniem produktów z Rossmanna. 

Chcecie poczuć klimat? Mamy dla was prezent!

Tak właśnie kończy się wyjście typowych foodies do drogerii – wracamy z koszem pełnym żarcia. Tym razem jednak nie dla nas, a dla was. Skompletowałyśmy 3 paczki o wartości ponad 100 zł każda, będziecie mogli je wygrać w konkursie, który ogłosimy podczas JwŁ FOOD FEST, dlatego bacznie obserwujcie nasze media społecznościowe i dołączcie do wydarzenia. Na zachętę powiemy, że w paczce znajdziecie muesli śniadaniowe, syrop klonowy, tofu, kiełbaski z seitana, napój migdałowy, mleczko kokosowe, naturalny ocet jabłkowy, orzechowe batoniki i jeszcze kilka bajerów! 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...