fbpx
Otwarte Drzwi

Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę kluski, trochę pasta 😀 Zapraszamy na pierwszy Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest, wyjątkowy festiwal kulinarny, którego motyw przewodni wybraliście WY!

Niedawno na Facebooku przeprowadziłyśmy bardzo ważne głosowanie. Pytanie było proste – gdybyśmy mogły zrobić nowy festiwal, czy powinien być on poświęcony makaronom, czy pierogom? Setki z was głosowały na swoje ulubione danie, ale w końcu wygrał makaron. A skoro chcecie klusek, to będą kluski!

Już 9 kwietnia razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń, firmą Bidfood Farutex oraz sklepami Kupuj ze smakiem i Azja na talerzu oraz serwisem Glodny.pl, zaprosimy was na pierwszą edycję Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest, festiwalu poświęconego wszystkim makaronowo-kluskowym formom świata. Wszystkim! Od spaghetti, tagliatelle i gnocchi, przez udon, ramen i soba, aż po kopytka, kluski śląskie i spätzle. Chcemy zobaczyć najlepsze wersje europejskie, azjatyckie i amerykańskie – takie, które sprawią, że na chwilę zapomnimy o ograniczonych możliwościach podróżowania. Wydarzenie potrwa 10 dni, do 18 kwietnia.

Yellow

Festiwal odbędzie się na podobnych zasadach, jak poprzednie, czyli bazować będzie na daniach na wynos i z dostawą. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń dla restauracji – i tu pojawia się pierwsza zmiana. Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich wydarzeń, tym razem ograniczamy liczbę uczestników, a naszym priorytetem podczas wyboru będą: atrakcyjność festiwalowego dania oraz kompletność zgłoszenia. Dlatego wysyłajcie do nas swoje propozycje pysznych i kreatywnych dań z makaronem i kluskami w roli głównej. Można zgłosić maksymalnie dwie propozycje, pod warunkiem, że jedna z nich będzie mięsna, a druga wegańska. Najważniejsze żebyście zaskoczyli swoich gości oryginalną i ciekawą kompozycją. Przygotujcie danie, jakich dotąd u was nie jedli!

Mały TAJ - pad thai z krewetkami
Mały TAJ

Na wasze zgłoszenia czekamy do 28 marca 2021 r. pod adresem jemywlodzi@gmail.com. Podajcie w nich nazwę dania, jego skład i cenę, sposób zamawiania, obszar dostawy oraz dołączcie zdjęcie w poziomie. Regulamin udziału w festiwalu dostępny jest TUTAJ. Do dzieła!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...