fbpx
Otwarte Drzwi

Kwiecień plecień, bo przeplata – trochę kluski, trochę pasta 😀 Zapraszamy na pierwszy Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest, wyjątkowy festiwal kulinarny, którego motyw przewodni wybraliście WY!

Niedawno na Facebooku przeprowadziłyśmy bardzo ważne głosowanie. Pytanie było proste – gdybyśmy mogły zrobić nowy festiwal, czy powinien być on poświęcony makaronom, czy pierogom? Setki z was głosowały na swoje ulubione danie, ale w końcu wygrał makaron. A skoro chcecie klusek, to będą kluski!

Już 9 kwietnia razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń, firmą Bidfood Farutex oraz sklepami Kupuj ze smakiem i Azja na talerzu oraz serwisem Glodny.pl, zaprosimy was na pierwszą edycję Jemy w Łodzi Pasta&Kluchy Fest, festiwalu poświęconego wszystkim makaronowo-kluskowym formom świata. Wszystkim! Od spaghetti, tagliatelle i gnocchi, przez udon, ramen i soba, aż po kopytka, kluski śląskie i spätzle. Chcemy zobaczyć najlepsze wersje europejskie, azjatyckie i amerykańskie – takie, które sprawią, że na chwilę zapomnimy o ograniczonych możliwościach podróżowania. Wydarzenie potrwa 10 dni, do 18 kwietnia.

Yellow

Festiwal odbędzie się na podobnych zasadach, jak poprzednie, czyli bazować będzie na daniach na wynos i z dostawą. Właśnie rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń dla restauracji – i tu pojawia się pierwsza zmiana. Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich wydarzeń, tym razem ograniczamy liczbę uczestników, a naszym priorytetem podczas wyboru będą: atrakcyjność festiwalowego dania oraz kompletność zgłoszenia. Dlatego wysyłajcie do nas swoje propozycje pysznych i kreatywnych dań z makaronem i kluskami w roli głównej. Można zgłosić maksymalnie dwie propozycje, pod warunkiem, że jedna z nich będzie mięsna, a druga wegańska. Najważniejsze żebyście zaskoczyli swoich gości oryginalną i ciekawą kompozycją. Przygotujcie danie, jakich dotąd u was nie jedli!

Mały TAJ - pad thai z krewetkami
Mały TAJ

Na wasze zgłoszenia czekamy do 28 marca 2021 r. pod adresem jemywlodzi@gmail.com. Podajcie w nich nazwę dania, jego skład i cenę, sposób zamawiania, obszar dostawy oraz dołączcie zdjęcie w poziomie. Regulamin udziału w festiwalu dostępny jest TUTAJ. Do dzieła!

Podobne posty

Wędliny, sery, rzemieślnicze makarony, przetwory, słodycze – na Piotrkowskiej otworzył się nowy ...
13 stanowisk degustacyjnych, ponad 200 win, alkoholi mocnych i cygar z 23 krajów świata. Wszystko to ...
Startuje największy festiwal burgerów w mieście! Oto lista 30 restauracji z Łodzi i okolic, blisko ...