Forno Nero - pizza festiwalowa

Do Jemy w Łodzi Pizza Fest 2020 został tydzień! Odkryliśmy już karty, jeśli chodzi o tegorocznych uczestników festiwalu – zanim jednak poznacie wszystkie festiwalowe pizze, przedstawiamy Wam wyjątkowe wydarzenia towarzyszące.

Trwający 10 dni Jemy w Łodzi Pizza Fest 2020 to święto wszystkich miłośników pizzy (zarówno w wersji włoskiej, jak i międzynarodowej). W tym roku czeka na Was rekordowa ilość placków do przetestowania, bo do udziału zgłosiło się ponad 30 lokali, a niektóre z nich zapewnią więcej niż jedną pizzę. Tegoroczna, czwarta już edycja obfitować będzie także w wiele wydarzeń dodatkowych, jakich Łódź jeszcze nie widziała!

Pizza Fest 2020

Zaczynamy jeszcze przed festiwalem od konkursu dla miłośników pizzy. Zadanie jest proste – pokazać, jak bardzo kochacie pizzę. Z chęcią zobaczymy Wasze tatuaże, pizzowe ciuchy, oryginalnie nazwane zwierzaki domowe… Wszystko, co udowodni prawdziwą miłość do glutenu. Zdjęcia publikujcie w komentarzach pod postem konkursowym na Facebooku lub na swoich profilach na Instagramie (nie zapomnijcie nas oznaczyć, żebyśmy mogły zobaczyć Wasze fotki). 5 najlepszych zgłoszeń nagrodzimy zaproszeniami na festiwalowe pizze. Konkurs trwa od 25.01. do 2.02.

Hamra - pizza festiwalowa

Pozostając w duchu miłości do pizzy przygotowałyśmy dla Was coś wyjątkowego – współpracę z kilkoma studiami tatuażu w Łodzi, których artyści specjalnie na Pizza Fest przygotowali unikalne wzory związane z plackami. Tego jeszcze nie było! Do akcji zaprosiliśmy 5 lokali: Double Five Tattoo, Inked Studio, Od Świtu do Zmierzchu, Pracownię Czarne i Strzyga Tattoo, a ich propozycje już wkrótce znajdziecie na naszym profilu na Facebooku. Tym, którzy za tatuażami nie przepadają, ale też chcą wczuć się w klimat Pizza Fest, proponujemy za to unikalne tapety na telefon stworzone we współpracy z łódzkimi graficzkami. Będzie pysznie!

Otwarte Drzwi - pizza festiwalowa

W tym roku nie zabraknie także okazji, by wyszkolić się na domowego pizzaiolo. W Book&Cook odbędą się na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez Jędrzeja Lewandowskiego z pizzerii Zielona Górka, który ukończył szkołę Associazione Verace Pizza Napoletana, a w zeszłym roku zajął 6. Miejsce na Świecie podczas największych międzynarodowych mistrzostw pizzy Olimpiadi Vera Pizza Napoletana w Neapolu. W Book&Cook nauczy Was wypiekać domowe pizze, mieszać i rozciągać ciasto, formować kulki, przygotować sos i dodatki – a wszystko to, by przyrządzić Margheritę godną mistrzów. Warsztaty odbędą się we wtorek 04.02.2020 o godzinie 18:00 i potrwają ok. 3-4 godziny. Koszt uczestnictwa to 200 zł. Zapisy przyjmowane są tutaj.fot. Unsplash

Gotowi, by podkręcić atmosferę? Wiemy, jak rozpalić w Was ogień, gdy do lata jeszcze daleko! Prezentujemy HOT PIZZA CHALLENGE – wyzwanie dla tych, którzy ostre papryczki wciągają na śniadanie. Oto zasady: zmierzyć się z kawałkiem MEGA ostrej pizzy przygotowanej przez Szefa Kuchni restauracji Agrafka i zjeść go szybciej niż inni. Na najszybszych pizzożerców czekają pyszne nagrody! Z pizzą zmierzycie się w środę 5.02.2020 o 18:30 w Agrafce. Zgłoszenia mailowe na adres restauracja.agrafka@gmail.com można przesyłać do niedzieli, 02.02.2020. Koniecznie zabierzcie ze sobą grupę wsparcia – gorące oklaski będą tak samo niezbędne, jak szklanka wody na zakończenie wyzwania! Wydarzenie znajdziecie tutaj.

Z pizzą nieodłącznie kojarzy się co? Mozzarella! Dlatego wraz z firmą BROWIN przygotowaliśmy dla Was warsztaty z tworzenia tego włoskiego sera. Polecamy zapisać się zarówno na nie, jak i warsztaty pizzowe – domowa napoletana z domową mozzarellą wzniesie Was na wyżyny gotowania. Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Tym razem mamy miejsce dla 8 osób. Warsztaty odbędą się w sobotę 8.02.2020 o godzinie 9:00 w siedzibie Browin, a koszt to 50 zł od osoby. Bilety kupicie tutaj.

fot. Browin

9.02. to ostatni dzień festiwalu i zarówno Międzynarodowe Święto Pizzy. Z tej okazji restauracje biorące udział w Pizza Fest przygotują wyjątkowe atrakcje, zniżki oraz gratisy. Śledźcie koniecznie nasze wydarzenie – to tam będziemy podawać Wam wszystkie szczegóły.

Której akcji nie możecie się już doczekać? Dajcie znać, jak podoba Wam się tegoroczny harmonogram!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...