Jemy w Łodzi wyróżnione Punktem dla Łodzi

W miniony piątek w Niebostanie odbyła się gala wręczenia Punktów dla Łodzi. W plebiscycie wyróżniono w tym roku aż 10 restauracji, a także serwis Jemy w Łodzi.

Punkty dla Łodzi to wyróżnienia, przyznawane godnym naśladowania inwestycjom, działaniom i inicjatywom, które pozytywnie wpływają na wygląd naszego miasta. To inicjatywa obywatelska, którą tworzy grupa osób związanych z różnymi dziedzinami życia naszego miasta. W jury plebiscytu zasiadają artyści, architekci, społecznicy i działacze organizacji pozarządowych. W tegorocznej edycji, spośród blisko 200 zgłoszeń wybrano aż 40 inicjatyw, które nagrodzone zostały Punktami. Znalazło się wśród nich aż 10 restauracji i kawiarni oraz serwis Jemy w Łodzi.

Nasz piękny dyplom :)

Nasza strona wyróżniona została w kategorii Internet za „obiektywne ocenianie oferty łódzkich lokali gastronomicznych”. Jest nam z tego powodu niezmiernie miło i cieszymy się, że nasza podsycana pasją i zamiłowaniem do gastronomii praca nad stroną została doceniona. To, co zaczęło się od hobbistycznego fanpage’a o łódzkich restauracjach, w ciągu niespełna trzech lat rozrosło się do sporych rozmiarów serwisu internetowego i kilkutysięcznej grupy stałych czytelników. A plany na przyszłość są jeszcze bardziej ambitne.

Łódzkie restauracje i kawiarnie zdominowały w plebiscycie kategorię Lokale. Na 11 przyznanych w niej wyróżnień aż 10 powędrowało do placówek gastronomicznych. Dyplomy dostały kawiarnie Kogle-Mogle, Niebostan, Columbus Coffee Grand oraz Mili Ludzie. Wśród nagrodzonych restauracji znalazły się zaś Breadnia, Meg Mu, Lili, Tari Bari, Piknik oraz bistro Zaraz Wracam, którego przedstawiciel zdradził przy tej okazji, że już wkrótce menu lokalu zdominują kasze i gulasze. Ilość wyróżnionych lokali gastronomicznych bardzo nas cieszy, zwłaszcza, że z roku na rok przybywa ich w plebiscycie. Wszystkim oczywiście serdecznie gratulujemy, a was zachęcamy do odwiedzania laureatów i zgłaszania swoich faworytów do kolejnych edycji Punktów dla Łodzi.

Pełną listę nagrodzonych znaleźć można na stronie www.punktdlalodzi.pl.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...