Jemy w Łodzi Food Fest

Wrzesień upłynie w Łodzi pod znakiem wielkiego, kulinarnego święta, które organizujemy we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń. Zapraszamy restauracje i kawiarnie do udziału w Jemy w Łodzi Food Fest 2017.

Dwutygodniowy festiwal kulinarny odbędzie się w naszym mieście po raz pierwszy w dniach 11 – 24 września. Chcemy, aby impreza ta była wielkim świętem nie tylko lokalnej gastronomii i przyczyniła się do kulinarnego rozwoju naszego miasta. Niech wrzesień stanie się miesiącem łódzkich restauracji i kawiarni! W planach między innymi: tematyczne trasy kulinarne, specjalne menu degustacyjne haute cuisine, weekendowe uczty oraz warsztaty, spotkania i prelekcje ze znanymi osobowościami świata gastronomii zaproszonymi do Łodzi specjalnie z tej okazji.

Jemy w Łodzi Food Fest – zapraszamy do udziału restauracje i kawiarnie

Więcej szczegółów zdradzimy w niedługim czasie, a dzisiaj zapraszamy łódzkie restauracje i kawiarnie do udziału w festiwalu. Wiemy, że wasze restauracje różnią się między sobą, tak samo jak różne są kulinarne upodobania łodzian. Dzięki festiwalowi będziecie mogli pokazać, w czym jesteście najlepsi. Oferujemy wam kilka możliwości współpracy – sami zadecydujcie, która będzie dla was najlepsza, a całość złoży się na wielkie święto restauracji i jedzenia.

Zadaniem restauracji i kawiarni jest przygotowanie popisowego dania (lub menu degustacyjnego) w ramach jednego z festiwalowych wydarzeń tematycznych: tras kulinarnych, menu degustacyjnych lub wydarzeń specjalnych.

Jemy w Łodzi Food Fest – zapraszamy do udziału

Trasy kulinarne

Podczas festiwalu zaproponujemy gościom 8 różnych tematycznych tras kulinarnych (po trzy w każdym tygodniu i po jednej w każdy weekend), którymi będą mogli podróżować po mieście odwiedzając restauracje i kawiarnie na szlaku. Lokale, które dołączą do wybranych tras mają za zadanie przygotować festiwalowe danie zgodne z ich tematem. Motywy przewodnie tras odpowiadają najgorętszym trendom kulinarnym i pozwolą wam zaprezentować swoje popisowe dania oraz napoje (trasy opracowane są zarówno dla restauracji jak i kawiarni).

Menu degustacyjne

Restauracje mogą również zdecydować się na przygotowanie popisowego menu degustacyjnego. Pozwólcie, by wasi goście mogli w pełni doświadczyć możliwości waszej kuchni – przygotujcie dla nich ucztę marzeń. Zostawiamy wam tutaj pełną dowolność – nie ustalamy tematu, nie narzucamy żadnych ograniczeń – zależy nam żebyście mogli zaprezentować w ciekawy sposób ofertę swoich lokali i oczarowali gości festiwalu.

Wydarzenia specjalne

W ramach Jemy w Łodzi Food Fest odbędą się w Łodzi liczne wydarzenia towarzyszące (prelekcje, pokazy, warsztaty, degustacje), które organizujemy we współpracy z partnerami wydarzenia. Jeśli macie pomysł, możecie podobne wydarzenie zorganizować w swojej restauracji czy kawiarni i w ten sposób wziąć udział w festiwalu. Czekamy na wasze propozycje i służymy pomocą w ich organizacji.

Szczegółowe informacje o Jemy w Łodzi Food Fest znajdziecie TUTAJ, a TUTAJ pobierzecie formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji na temat festiwalu udzielamy mailowo (festiwal@jemywlodzi.pl) lub pod numerem 609 57 2000.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...