Jesień festiwali kulinarnych

Wczesna jesień zapowiada się z Łodzi całkiem pysznie. Nadchodzące miesiące obrodzą w kulinarne festiwale i wydarzenia.

Manu Food Fest

Manu Food Fest

Zorganizowany w Manufakturze Manu Food Fest rozpoczął się 1 września i potrwa do końca miesiąca. W tym czasie restauracje mieszczące się na rynku centrum handlowego zaproponują gościom po trzy popisowe dania, które najlepiej oddają charakter kuchni kraju, który króluje w danym lokalu. Goście mogą głosować na swoje ulubione potrawy. Mogą też sami wziąć udział w zabawie zbierając specjalne znaczki. Na pierwszych 50 osób, które zgromadzą ich osiem czekają karty rabatowe do festiwalowych restauracji.

Festiwal Viva l’Italia

Festiwal Viva l'Italia

Również we wrześniu i także w Manufakturze odbędzie się czwarte edycja festiwalu Viva l’Italia promującego kuchnię włoską i włoskie produkty regionalne. W trakcie trzydniowej imprezy, która rozpocznie się 18 września będziecie mieli okazję spróbować tradycyjnych włoskich produktów oraz przysmaków jedzenia ulicznego, wziąć udział w pokazach i warsztatach, degustacjach grappy, obejrzeć włoskie filmy i sztuki teatralne. Będzie również sporo warsztatów dla dzieci. Szczegółów szukajcie już wkrótce na naszej stronie, bo Jemy w Łodzi objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Łódzki Dzień Sushi – edycja specjalna

Łódzki Dzień Sushi

W ten sam weekend, w podwórku przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się druga edycja Łódzkiego Dnia Sushi. W niedzielę 20 września będziecie mogli do woli zajadać się japońskimi przysmakami. A czemu ta edycja jest specjalna? Bo oprócz sushi restauracje zaprezentują również inne dania kuchni japońskiej – zupy, dania głównej i desery. Wśród wystawców znajdą się między innymi House of Sushi, Gejsza Sushi, Sushi Kushi i goście: Kuroneko, Przystanek Sushi, Pan Sushi i Pepe Crepe. Do tego warsztaty orgiami, pokazy Kendo, nauka tańca japońskiego, pokaz ubierania stroju japońskiego czy sesje zdjęciowe w stylu japońskim.

Wege Piknik

Wege Piknik

Jeśli surowa ryba nie jest propozycją dla was możecie tego samego dnia wybrać coś bardziej przyjaznego dla zwierząt. W Parku Źródliska obędzie się bowiem trzecia edycja Wege Pikniku organizowanego przez fundację Viva! Akcja dla zwierząt. impreza ma na celu promocję weganizmu, zdrowego stylu życia i praw zwierząt. Wystawcy zaprezentują wegańskie jedzenie, napoje i produkty spożywcze. Będą też stoiska z książkami, ubraniami, zajęcia z jogi, pokazy sztuki cyrkowej, warsztaty bębniarskie, quizy z nagrodami i kącik gier i zabaw dla dzieci. Wśród wystawców kulinarnych spotkacie tu między innymi: Vegelandię, krakowski Zielony Talerz, Majne Szwajne (na pewno pamiętacie Dominikę i jej cudowną świnkę Bożenkę), Wegandzia, czyli pasty z nasion konopii, znane z Restaurant Day Zjadliwości, Klubokawiarnię Granda, Jaffę, Falafel, Vegushkę i Korzenie.

Targi Natura Food

Targi Natura Food

Pysznie zapowiada się też początek października. Już w pierwszy weekend w Nowej Hali EXPO odbędzie się ósma edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej Natura Food. Jeśli zatem cenicie sobie zdrową, ekologiczną żywność, to nie możecie przegapić tego wydarzenia. Jak co roku powitamy w Łodzi wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty. Nie zabraknie także pokazów live cooking, warsztatów kulinarnych, szkoleń dla basistów, spotkań z dietetykami i propozycji dla najmłodszych.

Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival

W ten sam weekend odbędzie się również ósma edycja Łódzkiego Street Food Festivalu. W sobotę i niedzielę (3 i 4 października) na podwórko przy Piotrkowskiej 217 zjadą food trucki z całej Polski. Będą także łódzkie restauracje i aktywiści kulinarni oferujący jedzenie uliczne. Atrakcją tej edycji ma być wielka, burgerowi bitwa, ale nie zabraknie stałych elementów, które na dobre wpisały się już w charakter imprezy.

Zielone Smaki Łodzi

Zielone Smaki Łodzi

Ostatnim kulinarnym wydarzeniem będzie festiwal Zielone Smaki Łodzi, którego druga edycja odbędzie się w weekend 16 – 18 października. W jego trakcie łódzkie restauracje przygotują popisowe dania wegańskie w promocyjnych cenach. Uczestnicy będą mogli głosować na swoje ulubione potrawy. Najciekawsze dania Festiwalu wybierze też jury, w którym będziemy miały przyjemność zasiadać. Jemy w Łodzi objęło też wydarzenie patronatem medialnym, dlatego już wkrótce przeczytacie u nas więcej na jego temat.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...