Jesienny Restaurant Week już w październiku

Tegoroczna jesień obfituje w festiwale kulinarne. Już 20 października ruszy dziesiąta, jubileuszowa edycja Restaurant Week. Weźmie w niej udział ponad 400 restauracji z całej polski, w tym 32 w samej Łodzi.

 

Do naszego miasta impreza zwita po raz czwarty. Wszystkie poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony restauracji, jak i gości, którzy odwiedzali je tłumnie. Wiosną w wydarzeniu wzięło udział 36 łódzkich lokali, a odwiedziło je 8879 osób. Nic dziwnego. Restaurant Week to wyjątkowa okazja, by spróbować popisowych dań szefów kuchni w trzydaniowym menu w promocyjnej cenie. I choć ta od najbliższej edycji wynosiła będzie trochę więcej, bo 49 zł, to nadal jest bardzo atrakcyjna, a organizatorzy zadbali, by kulinarne doświadczenie gości festiwalu było jeszcze ciekawsze. Nowością jest na przykład welcome drink, który będzie czekał w lokalach.

Zmianie nie ulega sama formuła festiwalu. Każda z restauracji przygotowuje swoje popisowe menu degustacyjne składające się z przystawki, dania głównego i deseru. Menu dostępne jest w dwóch opcjach, z których jedna jest zazwyczaj wegetariańska. Wizyta z lokalu wymaga wcześniejszej rezerwacji stolika, których możecie już dokonywać za pośrednictwem strony www.RestaurantWeek.pl.

Jubileuszowa edycja festiwalu, która potrwa od 20 do 31 października odbędzie się pod hasłem „Okazja do świętowania”. Ideą jest celebrowanie każdej, ważnej okazji przy restauracyjnym stole z bliskimi, znajomymi, czy współpracownikami. Okazji do świętowania z pewnością nie zabraknie, chociaż my nie potrzebujemy chyba specjalnej zachęty do odwiedzenia festiwalowych restauracji. Z edycji na edycję lokale przygotowują coraz ciekawsze dania, a wybór faworyta staje się coraz trudniejszy.

Każdy z gości może zrecenzować wizytę i swoje festiwalowe doświadczenie. Na tej podstawie wyłaniani są zwycięzcy festiwalu. W minionych edycjach w Łodzi triumfowały m.in. Piwnica Łódzka i Cztery Ściany, które rok temu okazały się najlepszą restauracją w skali kraju. Sprawdźcie, jakie lokale możecie odwiedzić podczas najbliższego Restaurant Week i rezerwujcie stoliki!

Festiwalowe restauracje:

Angelo Ristorante
Bawełna
Browar Księży Młyn
Cztery Ściany
Dzika Kaczka (Stacja Nowa Gdynia***)
Farina Bianco
Fatamorgana
Filharmonia Smaku
Four Colors (Double Tree by Hilton****)
Klub Wino
Kolory Wina (NoBo Hotel***)
Lokal
Mare e Monti
MITMI restobar
MOTYWY
Na Zdrowie
NOVO2 (Hotel**** Novotel)
Otwarte Drzwi
Piknik
Piotrkowska Klub 97
Piwnica Łódzka
Quale Restaurant
Restauracja u Kretschmera (Tobaco Hotel)
Restauracja Zielona
Revelo Rezydencja Restauracja
Róża Wiatrów (Kasor**** Resort & SPA)
Sendai Sushi
Szpulka Bar&Bistro
Szwalnia Smaków – Słodka Nić
Szyby Lustra
Wall Street BBQ

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...