Ponad 50 otwarć w 2018!

W ubiegłym roku otworzyło się przeszło 100 nowych lokali. Byłyśmy ciekawe, czy trend się utrzyma. Tak – na naszej liście jest już ponad 50 nowych miejsc! Sprawdźcie, w ilu byliście.

Ten rok bez wątpienia należy do kuchni wegańskiej, wśród debiutantów sporo też bistro-kawiarni, które powstają zarówno w centrum, jak i na łódzkich osiedlach. Do tego kilka lokali z kuchnią tematyczną, lody rzemieślnicze i raptem jedna restauracja fine diningowa, w dodatku nie w Łodzi, a w Aleksandrowie Łódzkim (mowa oczywiście o Kamienicy nr 6). Poniżej cała lista – pochwalcie się, ile miejsc już udało się wam odwiedzić. Warto się pospieszyć z wizytami, bo kolejnych kilkanaście już w remoncie.

Bistro Kardamon

Jeszcze w ubiegłym roku wegańska oferta miasta prezentowała się bardzo ubogo. A tu nagle w 2018 jak grzyby po deszczu: Fafalafa (czyli młodsze dziecko Papuvege), Kardamon i Moka Vege – dwa małe lokale, w których znajdziecie sporo wegańskich słodkości i Takżetego, modny bar w którym zjecie nie tylko obiad, ale także wczesne śniadanie. Mamy też koncept z Warszawy, czyli restaurację Tel Aviv Urban Food założony przez Malkę Kafkę. Weganie znajdą też coś dla siebie w Soupculture (to bezmięsne zupy serwowane w jadalnych kubkach) oraz lokalach z kuchnią indyjską czy libańską.

Hamra – libańskie smaki przy Piotrkowskiej

Jeśli o restauracjach tematycznych mowa, mamy nową włoską kuchnię w Pini Grill&Delikatesy i Forno Nero (specjalizują się pizzy neapolitańskiej), Wietnam w Pho Shopie, Indie w Masala Ghor i znacznie bardziej eleganckiej Sneha’s Touch of India oraz libańskie przysmaki w Hamrze przy Piotrkowskiej 89. Pod tym samym adresem otworzył się właśnie La Sok, Lepione Pieczone (restauracja w której królują pierogi), a lada moment do tego grona dołączy jeszcze lokal z hiszpańskimi tapasami.

Coffee Room

Rozwija się centrum, rozwijają się też osiedla – tu najczęściej powstają kawiarnie, niektóre jedynie z kawą i słodkościami, większość także ze śniadaniami i bogatszą ofertą kulinarną. Na Chojnach otworzyła się kolejna filia Caffe przy ulicy i Czervona, Widzew i Janów mają Kawę&Strawę, a Księży Młyn Lokalove i Znikąd Dokąd. W 2018 Śródmieście wzbogaciło się w Coffee Room, kawiarnię Jul’s, Relax Cafe i Magistrat Cafe, zaś Bałuty o Bałucki Wafel.

Kamienica nr 6

Fajnie, że Łódź się rozwija, my najbardziej kibicujemy miejscom, które powstały z pasji, w których karmi się świadomie i uczciwie. Na liście brakuje nam trochę oryginalnych, bardziej spektakularnych konceptów, które zaskoczyłyby kuchnią czy wystrojem. Ale przecież do końca roku mamy jeszcze 5 miesięcy – mamy nadzieję, że łódzka gastronomia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

 1. Bałucki Wafel
 2. Cafe Tęsknoty
 3. Caffe przy ulicy (Chojny)
 4. Coffee Room
 5. Coffee2Go
 6. Czekolada Wytwórnia Lodów
 7. Czervona
 8. Czupito
 9. Fafalafa
 10. FOODluz
 11. Forno Nero
 12. Galante Lody
 13. Gastro Projekt bistro&cafe
 14. Hamra
 15. House of Sushi Konstantynów
 16. Jul’s
 17. Kamienica nr 6
 18. Kardamon
 19. Kawa&Strawa
 20. Krewetka
 21. La Sok
 22. Legal Cakes
 23. Lepione Pieczone
 24. Les Nomades
 25. Lodostacja
 26. Lody Przygody
 27. Lokalove Cafe
 28. Łódź Podwodna
 29. Magistrat Cafe
 30. Masala Ghor
 31. Moka Vege
 32. Naleśnikarnia Filmowa
 33. Naleśniki i serniki
 34. P29
 35. Pasta Go!
 36. Pho Shop
 37. Piękna
 38. PINI Grill&Delikatesy
 39. Pittu Pittu
 40. Podaj Dalej (Konstantynów)
 41. Quchnia (Aleksandrów)
 42. Relax Cafe
 43. Rodzielnia
 44. Sneha’s Touch of India
 45. SoupCulture
 46. Stekówka
 47. Szpachelka
 48. Takżetego
 49. Tel Aviv Urban Food
 50. teoria jedzenia
 51. Tiki Bar
 52. Yalla Yalla
 53. Znikąd Dokąd

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...