Kawiarnia w PodwyrkuNowa kawiarnia jest niewielka, przytulna i bardzo łódzka. Zajrzyjcie do kolejnego podwórka przy Piotrkowskiej, które zyskało gastronomicznego lokatora.

Kawiarnia w Podwyrku mieści się, jak nazwa sama wskazuje, w podwórku, przy Piotrkowskiej 116. Jej pomysłodawcami są Iza i Krzysztof, którzy od dawna marzyli o otwarciu czegoś własnego. Taki moment nadarzył się po urodzeniu dziecka, wówczas właśnie Iza (z zawodu biotechnolog), postanowiła zamienić laboratorium na własną kafejkę.

Kawiarnia w Podwyrku

Skąd nazwa? Z lokalnego patriotyzmu Krzysztofa. To nie jedyny łódzki akcent w kawiarni – na ścianach wiszą tu wygrzebane w antykwariatach stare zdjęcia miasta, na regale stoją książki o Łodzi. – Mój pomysł na wystrój był nieco inny, miało być biało-błękitnie – śmieje się Iza. Na szczęście małżeństwo doszło do porozumienia. W efekcie błękit imitujący niebo pojawił się na suficie lokalu, biel na ścianach, podłoga zrobiona jest ze sztucznej trawy, wokół wiszą zaś łódzkie zdjęcia Krzysztofa.

Kawiarnia w Podwyrku

Kilka stoliczków w środku, cichy, kameralny ogródek i mała salka schowana za barem zajęta głównie przez dwie wygodne sofy. – To idealne miejsce na randkę lub na wizytę z dziećmi – dodaje Iza. Z myślą o tych najmłodszych wstawiono tu również krzesełko do karmienia. Wiecie już wszystko o wystroju, czas więc spojrzeć na tablicę z menu. Są ciasta, kanapki, herbaty, soki z i oczywiście tytułowa kawa.

Kawiarnia w Podwyrku

Kawa pochodzi z łódzkiej palarni Macedonia – jest to autorska mieszanka wybrana przez właścicieli kawiarni i przygotowywana jedynie dla nich. Za espresso zapłacimy tu 5 zł, złotówkę droższa jest cappuccino, 10 zł kosztuje mrożona kawa z syropem. Z okazji Jemy w Łodzi Food Fest pojawi się tu również kawowy drink Strzykawka (fani Zwierzogrodu mogą się już domyślać składu). Dla dzieci Babyccino, lemoniada lub jeden z soków. Kartę uzupełniają napoje Mr Dark (np. naturalny napój o smaku coli), oranżady czy herbaty parzone w imbryku. A do tego kryjące się w witrynie słodkości. Zawsze dostępne jest łódzkie ciasto marchewkowe i szarlotka, wymiennie pojawiają się też inne desery, na przy ciasto z orzechami pekan i białą czekoladą czy sernik wiedeński. Porcja kosztuje około 5-6 zł.

W tygodniu kawiarnia jest czynna od 9.30 do 21.00, w soboty i niedziele otwiera się pół godziny później. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...