fbpx

Kogle Mogle - najlepsza łódzka kawiarnia otwarta w 2013 r. fot. Kogle Mogle

Nasz plebiscyt na najlepszą kawiarnię otwartą w 2013 roku dawno już rozstrzygnięty, pora więc na oficjalne przedstawienie zwycięzcy. Ladies and gentlemen – przed wami Kogle Mogle.

Pół roku temu pisaliśmy o początkach kawiarni ze Starego Polesia. Wytrwali, mają się świetnie i wygrywają konkursy. Cieszymy się, że tytuł najlepszej kawiarni otwartej w 2013 roku trafił w ich ręce, bo sukces Kogle Mogle nie tkwi w designerskim wnętrzu, a w wyjątkowym klimacie, który udało się stworzyć z dala od aury Piotrkowskiej czy Off-u.

Kogle Mogle - najlepsza łódzka kawiarnia otwarta w 2013 r. fot. Kogle Mogle

Małgorzatę Klejn, właścicielkę kawiarni, najbardziej cieszy, się, że w czasie sześciomiesięcznej kariery Kogle Mogle udało się zrealizować jej główną ideę – szeroko pojętą integrację. Lokal odwiedzają zarówno rodzice dziećmi, jak i artyści, kibice, freelancerzy, seniorzy czy osoby wykluczone społecznie. Nie chodzi o to, że przychodzą do tego samego miejsca, ale że tak różni ludzie potrafią się integrować, razem spędzać czas i znajdować tematy do wspólnych rozmów.

W Kogle Mogle tworzą się nowe pomysły, inicjatywy i znajomości. Tak samo jak Małgorzata wiele osób jest zafascynowanych Starym Polesiem, chce wspólnie realizować plany dotyczące promocji okrytej nie najlepszą sławą okolicy, pokazywać, iż Stare Polesie ma swój niepowtarzalny klimat i urok.

Kogle Mogle - najlepsza łódzka kawiarnia otwarta w 2013 r. fot. Kogle Mogle

Każdy jest mile widziany gościem w Kogle Mogle – świadczy o tym zarówno atmosfera, jak i wyjątkowo przystępne ceny. W okresie zimowym kawiarnia czynna jest od 16.00 do ostatniego gościa. Warto tu wpaść również po północy – w tych godzinach kawa bez mleka kosztuje jedynie 2 zł, ta z mlecznym dodatkiem tylko złotówkę drożej. Mała czarna przestaje tu być towarem luksusowym – jest pretekstem do wspólnych spotkań i integracji.

Kogle Mogle - najlepsza łódzka kawiarnia otwarta w 2013 r. fot. Kogle Mogle

Kogle Mogle to jednak nie tylko kawa w atrakcyjnej cenie. Już od przyszłego wtorku, po świątecznej przerwie, wracają bezpłatne zajęcia plastyczne (start o godz. 17.00). Są rysunki, modelina, masa solna lub tworzenie makiet Starego Polesia. Artystyczna podróż po mapie okolic daje możliwość poznania zabytków dzielnicy, a także realizacji wirtualnych marzeń – gdzie indziej Stare Polesie jawi się w zieleni, wypełnione jest placami zabaw oraz posiada trzy stadiony ŁKS-u? Miejmy nadzieję, że choć część pomysłów małych uczestników uda się zrealizować.

Kogle Mogle - najlepsza łódzka kawiarnia otwarta w 2013 r. fot. Kogle Mogle

Jak na Jemy w Łodzi przystało musimy też wspomnieć o kulinarnej stronie Kogle Mogle. Niewątpliwym hitem są tutejsze placki ziemniaczane z nitkami chili lub czarnuszką czy wielkie naleśniki z greckim jogurtem lub pesto. Zapewne tylko tutaj dostaniemy też „patoburgera”, czyli babcinego kotleta mielonego w chlebie, z żółtym serem, świeżym czosnkiem, młotkowanym pieprzem i zielonym pesto. Kawiarnia wciąż poszukuje oryginalnych łódzkich przepisów, ostatnio pociąga ich również kuchnia żydowska – wkrótce testować będą fuzję jej smaków z gustem swoich klientów.

Nic dziwnego, że czytelnicy Jemy w Łodzi przyznali Kogle Mogle tytuł najlepszej łódzkiej kawiarni otwartej w 2013 roku. Gratulujemy, a niedowiarków/miłośników kawy/mieszkańców okolic/bywalców Piotrkowskiej (i wszystkich innych) zapraszamy na Stare Polesie!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...