fbpx

Cesky Film

Restauracja Cesky Film rozpoczyna cykl degustacyjnych kolacji – pierwsza Kulinarna „Podróż po Czechach” odbędzie się 23 kwietnia.

Wielu poszukiwaczy nowych smaków ma w restauracji trudny orzech do zgryzienia – co wybrać, jeśli kilka, a nawet kilkanaście pozycji z menu zapowiada się wyjątkowo? Trzeba podjęć trudną decyzję, gdyż na spróbowanie tak wielu dań nie pozwala żołądek, a często także portfel. Idealnym rozwiązaniem podobnych dylematów są kolacje degustacyjne. Niewielkie porcje, większy wybór, wyselekcjonowane specjalności szefa kuchni, a często także komponujące się z potrawami napoje i alkohole. Tak też będzie 23 kwietnia w restauracji Cesky Film.

Tego dnia kuchnię lokalu przejmuje we władanie mieszkający od kilku lat w Polsce Bohumir Vosahlo, miłośnik i znawca kuchni czeskiej, który prowadzi liczne warsztaty i szkolenia z jej zakresu. To będzie prawdziwa kulinarna podróż po kraju naszych sąsiadów. Podczas kolacji goście będą mieli okazję spróbować 9 dań z karty Ceskiego Filmu, którym towarzyszyć będą odpowiednio dobrane trunki: Becherovka, piwo z browaru Cerna Hora oraz wina.

Cesky Film

Warto już teraz zarezerwować miejsca – stali goście restauracji od dawna ostrzą zęby na czeską ucztę, więc lada moment może być już za późno. Kolacja degustacyjna odbędzie się 23 kwietnia (w czwartek) o godz. 19.00. Udział kosztuje 110 zł od osoby. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (tel. 881 403 888) lub mailowo (restauracja@ceskyfilm.pl).

Menu degustacyjne ” Podróż po Czechach”

Na początek: Becherovka

Przystawki:
– Piwny twarożek
– Rohlik z mięsem
– Czeski ser Hermelin na kapuście + Piwo Matous „12” Cerna Hora

Zupy:
– Bramborova z bryndzą
– Soczewicowa z frankfurterką

Dania główne:
– Gulasz wołowy z knedlikiem i zasmażaną kapustą+ Wino Morawskie Svatovavrineckie
– Szynka z Prahy w sosie chrzanowym z knedlikiem
– Svickowa na sosie warzywnym z żurawiną i knedlikiem+ Kvasar „14”
Cerna Hora

Deser:
Czeski torcik Marlenka
Wino musujące różowe Bohemia

Na zakończenie kolacji słodki upominek w postaci czeskich kołaczy.

Cesky Film

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...