Kolejna edycja Restaurant Day w Łodzi

W nadchodzącą niedzielę (18 sierpnia) tradycyjnym restauracjom wyrośnie nie lada konkurencja. Na całym świecie odbędzie się bowiem kolejna edycja Restaurant Day – wydarzenia, w ramach którego każdy może zostać restauratorem na jeden dzień. Sprawdźcie jakie jednodniowe restauracje wyrosną w Łodzi.

Restaurant Day to inicjatywa, która zrodziła się spontanicznie w 2011 roku w Finlandii. Od tamtego czasu jej popularność rośnie z każdą, odbywająca się co kwartał edycją, a jednodniowe restauracje powstają w kolejnych krajach. Swój lokal w tym dniu otworzyć może każdy, kto chce gotować dla przybyłych gości. Restauracje otwierać można w domach, mieszkaniach, biurach, wynajętych salach, a nawet na działkach czy w parkach. Wszystko zależy od fantazji jednodniowych restauratorów. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się w Łodzi dużą popularnością. W nadchodzącej edycji w naszym mieście powstaną cztery jednodniowe restauracje.

U Stefy

Restaurant Day - piknik u Stefy

Pani Stefa zadebiutowała podczas poprzedniej, wiosennej edycji Restaurant Day. Jej sąsiedzki piknik cieszył się ogromną popularnością. Nic zatem dziwnego, że zdecydowała się na ponowny udział w wydarzeniu. Podobnie jak ostatnio, Pani Stefa zaprasza gości na piknik przed retkińskim blokiem. W menu znajdziecie tutaj całe mnóstwo najróżniejszych wypieków – zarówno słodkich jak i wytrawnych. Będzie tarta z porami i kozim serem, drożdżowa tarta z kurkami, muffiny z boczkiem i oliwkami i pissaladière, czyli francuski odpowiednik pizzy. Na słodko spróbować można będzie ciasta marchewkowego, orzechowca Mamy, tartaletek ze śliwkami i gateau au chocolat, czyli czekoladowego ciasta. Wszystko w cenie 5 zł za porcję. Można będzie także kupić ciasteczka owsiane i razowe ciastka z nutellą i orzechami na wynos (3 zł).

Pani Stefa zaprasza na ulicę Armii Krajowej 64 w niedzielę od godziny 16.00 do 21.00

Miejska Pikanteria

To pierwszy z dwóch debiutantów w tej edycji Restaurant Day. Tutaj również jednodniowa restauracja będzie miała formę pikniku, w trakcie którego goście zasiądą na kocach w Parku Podolskim. Miejska Pikanteria zaserwuje gościom kulinarny miks. Będą hiszpańskie empanadas, pity z falafelami oraz ciabaty z długo gotowaną wieprzowiną „pulled pork”. Dla miłośników słodyczy przygotowano drożdżowe babeczki z kilkunastoma rodzajami domowej konfitury do wyboru. Pragnienie ugasicie rabarbarową lemoniadą.

Miejskiej Pikanterii skosztować można będzie w Parku Podolskim przy ul. Tatrzańskiej 80 w godzinach 14.00 – 18.00

Miejska Kuchnia Roślinna

Miejska Kuchnia Roślinna fot. Marcin Polak

Agata Bilska i przyjeciele tworzący Miejską Kuchnię Roślinna to weterani Restaurant Day. Wezmą udział w tym wydarzeniu już po raz czwarty. Jak zwykle będzie tu zielono, smacznie i zdrowo, bo twórcy tej artystyczno-kulinarnej inicjatywy stawiają na gotowanie w zgodzie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Menu nie jest jeszcze znane, ale na podstawie poprzednich edycji możecie być pewni, że spróbujecie tu wielu ciekawych i bardzo oryginalnych dań na bazie składników roślinnych.

Miejska Kuchnia Roślinna czeka na was ze swoimi piknikiem w Klubie DOM w OFF Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w godzinach 13.00 – 21.00

Muzyczny zakątek smaku

Restaurant Day - Muzyczny Zakątek Smaku

Muzyczny zakątek smaku, czyli Agnieszka Czaplińska i przyjaciele to drugi debiutant tegorocznej edycji Restaurant Day. Na gości, którzy wybiorą się w niedzielę na Księży Młyn czekać będzie mieszanka dobrej kuchni i muzyki. W menu królować będą wypieki: tarty z mozzarellą i suszonymi pomidorami, z porami i szynką wiejską oraz rodzynkami i ricottą. Będzie też zupa ziemniaczana z pomidorami i kompot wuja Kazia. Na deser diabelnie czekoladowe muffiny, a na wynos ciasteczka i czekoladowe praliny. Wszystko w cenie 5 zł za porcję.

Do Muzycznego zakątka smaku możecie wybrać się na Księży Młyn w godzinach 16.00 – 21.00

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...