KONKURS! Pierwszy pokaz z cyklu Films for Food w Łodzi

W najbliższą sobotę, 17 lutego odbędzie się w Łodzi pierwszy pokaz z cyklu Films for Food. To wydarzenie dla miłośników kina i kulinariów, w ramach którego będziecie mieli okazję zobaczyć najlepsze filmy o jedzeniu oraz wziąć udział w ciekawych spotkaniach. U nas możecie wygrać dwa podwójne zaproszenia na pierwszy pokaz.

 

Films for Food to inicjatywa dziennikarza kulinarnego, Jakuba Gutka oraz filmoznawczyni, Lucyny Zembowicz. Stworzyli oni wyjątkowy festiwal filmów kulinarnych, który ma formę cyklicznych, odbywających się raz w miesiącu projekcje najlepszych obrazów fabularnych i dokumentalnych o jedzeniu. Każdemu z nich towarzyszą tematyczne spotkania z ekspertami, naukowcami, artystami i szefami kuchni, a także degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty i działania artystyczne.

Film o kawie

Festiwal odbywa się od 2016 roku i obecny jest w kilku polskich miastach, a teraz trafił również do Łodzi. Do takiego kroku organizatorów zachęcił dynamiczny rozwój lokalnego rynku gastronomicznego i łódzkie tradycje filmowe. Pokazy odbywały się będą w kinie Helios w Sukcesji, a ich partnerem jest firma Tom-Gast. Jako pierwszy łodzianie obejrzą „Film o kawie”, jeden z najsłynniejszych dokumentów o kawie nazywany również listem miłosnym do tego najpopularniejszego na świecie napoju.

Film o kawie

Projekcja odbędzie się w sobotę, 17 lutego o godzinie 16.00. Przed projekcją, od godziny 15.00, organizatorzy zapraszają na tzw. cupping, czyli degustowanie i testowanie kaw pochodzących z najciekawszych łódzkich palarni: Przędza, Coffee Runner oraz Hot Air Cafe. Po seansie, więcej o kawie i swojej kawowej pasji opowie Bartek Biesiada, który od lat prowadzi kawiarnię Coffee Runner, a od niedawna również własną palarnię – Instytut Kawy. Rozmowę poprowadzi Daria Głowacka. Bilety na wydarzenie dostępne są w kinie Helios Sukcesja w cenie 22 zł (ulgowy) oraz 26 zł (normalny). Możecie je też wygrać w naszym konkursie.

KONKURS!

Dzięki uprzejmości organizatorów festiwalu Films for Food mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na pierwszy łódzki pokaz z tego cyklu. Aby je wygrać wystarczy wysłać do nas maila z odpowiedzią na pytanie:

Dlaczego i z kim chciałbyś wybrać się na pokaz filmu „Film o kawie”?

Na odpowiedzi czekamy do czwartku, 15 lutego 2018 roku do godziny 20.00 pod adresem kontakt@jemywlodzi.pl. Nie zapomnijcie podać w mailu swojego imienia i nazwiska. Zwycięzców ogłosimy w piątek. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...