Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK

Kino Kulinarne odbywające się w ramach Transatlantyk Festivalu to obowiązkowe wydarzenie dla każdego miłośnika jedzenia i filmów. W naszym konkursie możecie wygrać dwuosobowe zaproszenie na kolację, którą w ramach cyklu przygotuje Robert Sowa.

W lipcu w naszym mieście odbędzie się pięć wyjątkowych kolacji przygotowanych przez najlepszych polskich szefów kuchni. Każda z nich odbędzie się w pięknych wnętrzach EC1, a poprzedzi ją pokaz filmu, którego tematyka będzie jednocześnie motywem przewodnim uczty. Wszystko za sprawą Kina Kulinarnego – jednej z sekcji festiwalu filmowego Transatlantyk, organizowanej we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Berlinale.

Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK
Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK

Przez pięć lipcowych wieczór łodzianie będą mogli przekonać się, jak świetne kino inspiruje najlepszych szefów kuchni. A co zjemy i zobaczymy w tym roku? Kolacja otwarcia odbędzie się w sobotę, 14 lipca, a menu Amaro inspirowane będzie filmem Anga Lee “Jedz i pij, mężczyzno i kobieto”. Następnego dnia Kurt Scheller i Robert Skubisz przygotują kolację poprzedzoną filmem “Alain Ducasse – kuchenne wyzwania”. W poniedziałek za kuchennymi sterami zasiądzie Robert Sowa, który zaproponuje wyprawę po kubańskich smakach inspirowanych filmem „Kubańskie historie”, a dzień później goście obejrzą dokument „W poszukiwaniu izraelskiej kuchni” i spróbują dań w stylu aszkenazyjskim autorstwa Marcina Popielarza. Cykl zamknie Justyna Słupska Kartaczowska, która przygotuje kolację inspirowaną filmem „Wino we krwi”. Więcej o menu każdej z kolacji przeczytacie tutaj.

Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK
Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK

Mamy przyjemność być patronem medialnym cyklu Kino Kulinarne i zaprosić was do udziału w konkursie, w którym wygrać możecie dwuosobowe zaproszenie na poniedziałkową kolację (16 lipca), którą przygotuje Robert Sowa – szef kuchni i właściciel N31 restaurant&bar by Robert Sowa, restaurator i gwiazda programów telewizyjnych. Na co dzień konsekwentnie propaguje nowoczesną kuchnię polską, ale w EC1 poda kolację w stylu kubańskim. Wieczór rozpocznie się bowiem od projekcji filmu „Cuban Food Stories”. Jest to historia reżysera Asori Soto, który po 10 latach spędzonych w USA postanawia wrócić do swojej ojczyzny – Kuby w poszukiwaniu zapomnianych smaków dzieciństwa.

Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK
Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK

Robert Sowa poda menu złożone z pięciu dań. Zjecie ceviche z tuńczyka i krewetek z owocami, czerwoną cebulą i kolendrą, ośmiornicę i kalmary z wędzoną papryką, puree z dyni i pudrem ze słoniny, wolno pieczony boczek z cytrusami i musem z czerwonej fasoli oraz żebro wołowe z puree z kukurydzy, sosem na bazie rumu i warzywami. Deser połączy w sobie czekoladę, kawę, pieprz cayenne oraz egzotyczne owoce. Jak widzicie, warto się wybrać.

Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK
Kino Kulinarne Robert Sowa fot. Zuzanny Rożek KUKBUK

KONKURS!

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać dwuosobowe zaproszenie o wartości 400 zł na kolację Kina Kulinarnego przygotowaną przez Roberta Sowę. Uczta odbędzie się we poniedziałek, 16 lipca, a poprzedzi ją projekcja filmu „Boone” (Multikino, godzina 19.00). 

Aby zgarnąć bilety wystarczy wysłać na adres jemywlodzi@gmail.com maila z odpowiedzią na pytanie:

Dlaczego i z kim chciałbyś wybrać się na Kino Kulinarne?

Na wasze zgłoszenia czekamy do wtorku, 10 lipca 2017 r. do godziny 18.00. Nagrodzimy najciekawszą wypowiedź. Nie zapomnijcie podać w mailu swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu.

ZWYCIĘZCA

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia nadesłane w konkursie (było ich naprawdę duuużo). Dwuosobowe zaproszenie na kolację Kina Kulinarnego z Robertem Sową trafia do Mileny Świdzińskiej. Gratulujemy!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...