Korzenie - nowe wege bistro w Łodzi

Grono wegetariańskich i wegańskich restauracji w naszym mieście poszerzy się jutro o nowy lokal. Przy Piotrkowskiej 217 ruszą Korzenie.

Najnowsza restauracja w podwórku przy Piotrkowskiej 217 powstaje z inicjatywy Michaliny. Do Łodzi przyjechała cztery miesiące temu z Wrocławia, gdzie przez kilka ostatnich lat pracowała w wielu wegetariańskich restauracjach. To doświadczenie oraz zamiłowanie do gotowania sprawiły, że postanowiła otworzyć własny lokal. Ponieważ sama od kilkunastu lat jest wegetarianką, to oczywistym wyborem była restauracja wege. Jako że z Łodzi pochodzi rodzina Michaliny, to otwarcie swojego biznesu tutaj było powrotem do korzeni właśnie.

Korzenie - nowe wege bistro w Łodzi fot. FB Korzenie

W Korzeniach dominowała będzie kuchnia wegańska, ale czasem pojawiać się mogą również dania wegetariańskie. Menu nie będzie zbyt rozbudowane, ale za to będzie się zmieniało co tydzień. Dlatego zawsze będzie można spróbować tu czego specjalnego i nowego. W karcie zawsze znajdziecie trzy dania główne, zupę dnia, jedno danie fast foodowe i desery. Z czasem pojawią się też śniadania. W Korzeniach będzie można spróbować m.in. wyrabianego na miejscu seitanu i dań na jego bazie z seitanowym burgerem na czele. Na miejscu wypiekane będzie też pieczywo podawanego gościom, w tym bułki do burgerów. Michalina wyznaje zasadę, że wszystko co można należy w restauracji przyrządzać od podstaw.

Korzenie - nowe wege bistro w Łodzi

Lokal na początku czynny będzie od wtorku do niedzieli. W tygodniu możecie wpaść do Korzeni w godzinach 11.00 – 21.00, a w niedziele bistro zaprasza od 13.00 do 20.00. Otwarcie zaplanowano na piątek, 27 marca na godzinę 17.00. Na gości czekał będzie drobny poczęstunek. Będzie też można zamówić dania ze skróconego menu. Pełną parą Korzenie ruszają od soboty.

Korzenie – bistro wegańskie i wegetariańskie
ul. Piotrkowska 217
www.facebook.com/bistro.korzenie

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...