fbpx

Kreatywne kawiarnie

Nie tylko kawa i ciastko, ale też wystawa fotografii lub obrazów, ciekawe pogadanki i spotkania tematyczne. W Łodzi nie brakuje kawiarni, których oferta znacznie wykracza poza to, co znajdziemy w menu.

Pracownia Kreatoora, ul. Przędzalniana 63

Pracownia Kreatoora - fot. FB Kreatoora

Kameralna kawiarnia połączona z pracownią artystyczną plastyczki Ewy Żochowskiej urzeka klimatem i magią Księżego Młyna. Kawiarnię prowadzi Ewa wraz z partnerem na parterze famuły niedaleko skrzyżowania Przędzalnianej z Tymienieckiego. Zjemy tu domowe ciasta, napijemy się herbaty lub kawy, a gospodarze z chęcią oprowadzą nas po całej pracowni. Można też kupić obrazy, torby, meble i inne artystyczne przedmioty, które wytwarza łódzka artystka.

Tektura, ul. Tymienieckiego 3

Tektura Cafe & Bistro - fot FB Tektura

Działająca na terenie Art Inkubatora Tektura kusi przestronnym wnętrzem i ciekawą ofertą wydarzeń. Najczęściej jest oficjalnym lokalem eventów kulturalnych organizowanych w Art Inkubatorze, ale wówczas jest tam strasznie tłoczno, a złożenie zamówienia trwa całe wieki. Do Tektury warto wybrać się np. na wieczory w stylu folk czy swapy (wymiany ubrań, książek). To okazja by spróbować swoich sił w tradycyjnych tańcach z przeróżnych regionów Europy.

Daleko Blisko, ul. Piotrkowska 138, OFF Piotrkowska

Kawiarnia podróżnicza Daleko Blisko

Daleko Blisko od początku swojego istnienia stawia na wydarzenia w szeroko pojętej tematyce okołopodróżniczej.  Można się tu wybrać na arcyciekawe spotkania z podróżnikami, promocje książek, czy imprezy taneczne – wtorkowe spotkania z salsą są już tradycją w Daleko Blisko. A jak już wybierzecie się na któreś z wydarzeń, koniecznie skuście się na jedno z tutejszych ciast – naprawdę warto!

Litera Cafe, ul. Nawrot 7

Litera Cafe - fot. FB Litera Cafe

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowej kawiarnio-księgarni Litera Cafe. Można śmiało powiedzieć, że to pierwsza kreatywna kawiarnia w Łodzi. To także antykwariat i naprawdę świetna oferta mądrych książek dla dzieci. Oczywiście organizowane są tutaj spotkania z pisarzami, gdzie przy niezłej kawie i pysznym, domowym cieście można przez długie godziny dyskutować o literaturze…

Tubajka, Park Źródliska

Tubajka - dziecięca kawiarnia

I na koniec Tubajka – świetna, artystyczna kawiarnia w sercu Parku Źródliska. Ale uwaga! To miejsce skierowane przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, więc zawsze należy spodziewać się tu gromadki biegających i świetnie bawiących się dzieciaków. Tu zawsze sporo się dzieje – dla maluchów są warsztaty kulinarne, zajęcia sensoryczne, dla rodziców – joga czy spotkania mam noszących dzieci w chustach. A oprócz tego ciekawe imprezy o szerszej tematyce – np. letnie odsłony Parku Śniadaniowego, czy Andrzejki, podczas których dyżurował tarocista.

W tym zestawieniu skoncentrowałyśmy się stricte na kawiarniach, a nie na klubokawiarniach, stąd w artykule zabrakło tak oczywistych miejsc, jak Owoce i Warzywa, Niebostan, Poczekalnia czy Spaleni Słońcem. Jesteśmy ciekawe, czy macie swoje ulubione kawiarnie kreatywne, dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Goście nie mieszczą się w domu, a w restauracji brakuje terminów? Teraz masz Salonty, czyli ...
Potrawy wigilijne, zestawy świąteczne, zupy, przetwory i smakowite dodatki. Z takim ekwipunkiem od ...
Czy w Galerii Łódzkiej da się zjeść dobrą pizzę? Teraz już tak! The Chef właśnie otworzył tam swój ...