fbpx

Kreatywne kawiarnie

Nie tylko kawa i ciastko, ale też wystawa fotografii lub obrazów, ciekawe pogadanki i spotkania tematyczne. W Łodzi nie brakuje kawiarni, których oferta znacznie wykracza poza to, co znajdziemy w menu.

Pracownia Kreatoora, ul. Przędzalniana 63

Pracownia Kreatoora - fot. FB Kreatoora

Kameralna kawiarnia połączona z pracownią artystyczną plastyczki Ewy Żochowskiej urzeka klimatem i magią Księżego Młyna. Kawiarnię prowadzi Ewa wraz z partnerem na parterze famuły niedaleko skrzyżowania Przędzalnianej z Tymienieckiego. Zjemy tu domowe ciasta, napijemy się herbaty lub kawy, a gospodarze z chęcią oprowadzą nas po całej pracowni. Można też kupić obrazy, torby, meble i inne artystyczne przedmioty, które wytwarza łódzka artystka.

Tektura, ul. Tymienieckiego 3

Tektura Cafe & Bistro - fot FB Tektura

Działająca na terenie Art Inkubatora Tektura kusi przestronnym wnętrzem i ciekawą ofertą wydarzeń. Najczęściej jest oficjalnym lokalem eventów kulturalnych organizowanych w Art Inkubatorze, ale wówczas jest tam strasznie tłoczno, a złożenie zamówienia trwa całe wieki. Do Tektury warto wybrać się np. na wieczory w stylu folk czy swapy (wymiany ubrań, książek). To okazja by spróbować swoich sił w tradycyjnych tańcach z przeróżnych regionów Europy.

Daleko Blisko, ul. Piotrkowska 138, OFF Piotrkowska

Kawiarnia podróżnicza Daleko Blisko

Daleko Blisko od początku swojego istnienia stawia na wydarzenia w szeroko pojętej tematyce okołopodróżniczej.  Można się tu wybrać na arcyciekawe spotkania z podróżnikami, promocje książek, czy imprezy taneczne – wtorkowe spotkania z salsą są już tradycją w Daleko Blisko. A jak już wybierzecie się na któreś z wydarzeń, koniecznie skuście się na jedno z tutejszych ciast – naprawdę warto!

Litera Cafe, ul. Nawrot 7

Litera Cafe - fot. FB Litera Cafe

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowej kawiarnio-księgarni Litera Cafe. Można śmiało powiedzieć, że to pierwsza kreatywna kawiarnia w Łodzi. To także antykwariat i naprawdę świetna oferta mądrych książek dla dzieci. Oczywiście organizowane są tutaj spotkania z pisarzami, gdzie przy niezłej kawie i pysznym, domowym cieście można przez długie godziny dyskutować o literaturze…

Tubajka, Park Źródliska

Tubajka - dziecięca kawiarnia

I na koniec Tubajka – świetna, artystyczna kawiarnia w sercu Parku Źródliska. Ale uwaga! To miejsce skierowane przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, więc zawsze należy spodziewać się tu gromadki biegających i świetnie bawiących się dzieciaków. Tu zawsze sporo się dzieje – dla maluchów są warsztaty kulinarne, zajęcia sensoryczne, dla rodziców – joga czy spotkania mam noszących dzieci w chustach. A oprócz tego ciekawe imprezy o szerszej tematyce – np. letnie odsłony Parku Śniadaniowego, czy Andrzejki, podczas których dyżurował tarocista.

W tym zestawieniu skoncentrowałyśmy się stricte na kawiarniach, a nie na klubokawiarniach, stąd w artykule zabrakło tak oczywistych miejsc, jak Owoce i Warzywa, Niebostan, Poczekalnia czy Spaleni Słońcem. Jesteśmy ciekawe, czy macie swoje ulubione kawiarnie kreatywne, dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...