Krewatka

Już sama nazwa zdradza głównego bohatera menu nowo otwartego miejsca, ale poza krewetkami znajdziecie tu też inne dania z owocami morza.

Łódź od kilku miesięcy czeka na otwarcie sieciowego Shrimp House, a tu znienacka, bez wcześniejszych zapowiedzi, otwiera się zupełnie inny lokal z krewetkami w roli głównej. Krewetka jest autorskim projektem, który zajął miejsce po kebabie (a wcześniej tureckim kumpirze) przy Piotrkowskiej 82. Jego współwłaściciele pochodzą z Bałkanów i na samej krewetce nie zamierzają poprzestać. Okazję do spróbowania dań z ich rodzinnych stron będziecie mieć już w weekend 13-14 lipca, na który planowany jest wieczór bałkański z tematyczną muzyką i regionalnymi daniami z owocami morza.

Krewetka

Wystrój nieco się zmienił od czasu poprzedniej działalności, choć długi bar za którym przygotowywane jest jedzenie pozostał. Teraz lokal ma bardziej śródziemnomorski charakter, w witrynie chłodniczej prezentuje się kilka rodzajów krewetek, a pomalowany na morskie barwy bar zdobi rysunkowy wizerunek krewetki. Nad barem wisi menu a w nim: krewetki w cieście (29 zł), krewetki smażone (w sosie lub w panierce, 29 zł), kanapka z krewetkami (29 zł), makaron z krewetkami (29 zł) i sałatka (19 zł). Do tego krążki kalmarów w panierce (19 zł) i dwie propozycje z mieszanką owoców morza (sałatka i makaron).

Krewetka

Zależnie od kraju pochodzenia, część krewetek dociera tu świeża, a część mrożona. Zgodnie z linią lokalu, wiele dań przygotowywanych jest zgodnie z kuchnią bałkańską, ale nie brakuje też takich przyprawionych na nutę azjatycką. Codziennie dostępne jest też inne danie dnia (np. serbska zupa frutti di mare), dla dzieci przygotowano zaś paluszki krabowe, krewetki w panierce i frytki z sałatką. Do tego możecie zamówić piwo lub kolorowego drinka. W tygodniu lokal pracuje w godzinach 12.00-22.00, w weekendy do 24.00.   

Krewetka

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...