fbpx

Krova

Amerykański camping, a w nim prawie amerykański fast food z burgerami. Z jedną różnicą – nie znajdziecie w nich mięsa, ani innych produktów od zwierząt pochodzących.

Trwają ostatnie prace i kulinarne próby, aby w najbliższy piątek w OFF Piotrkowska Łódź poznała Krovę – nowy food truck z wegańskimi burgerami. Tym razem uliczne jedzenie będzie serwowane z kultowej przyczepy campingowej amerykańskiej firmy Airstream. Trzeba przyznać, srebrny pocisk wygląda naprawdę imponująco. Choć jest sprawna technicznie, rzadko będzie opuszczała adres Piotrkowskiej 138/140, tym bardziej, że Krova zagospodaruje również przestrzeń wokół campingu. W  jego okolicy staną stoliki i 14. metrowa sofa z palet, na której będzie można cieszyć się wege smakami.

Kamila (współtwórczyni Krovy, weganka i autorka menu w jednej osobie) chce przekonać do warzywnej kuchni również mięsnych fanatyków. – Wegańska kuchnia może być smaczna, pożywna i łatwa w przygotowaniu – potrzebne są tylko chęci, dobry przepis i pomysł – dodaje. Już za chwilę przekonamy się, czy burger z ciecierzycy, sojowy majonez i frytki z buraków przypadną do gustu mięsożercom.

Krova

W menu tytułowe burgery w czterech odsłonach: ze wspomnianej ciecierzycy, kaszy jaglanej, czerwonej fasoli i grillowanego tofu (ceny między 12 a 14 zł), frytek również cztery rodzaje: ziemniaczane, marchewkowe, pietruszkowe i buraczkowe. Jak przystało na amerykański fast food, będą też mleczne koktajle, oczywiście nie na bazie mleka krowiego, a sojowego lub migdałowego. Za truskawkowego, czekoladowego lub zielonego drinka zapłacimy około 10 zł, nieco mniej za wegańskie desery w postaci kakaowego ciasta oraz trufli o smaku kokosa lub róży.

Krova ma przed sobą długi sezon letni i nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na zimę. Na razie spotkacie ją w OFF-e, w tygodniu będzie czynna od 10.00 do 24.00, w weekendy na pewno dłużej, ale o ostatecznych godzinach zamknięcia zadecydują zapewne wygłodniali goście food trucka.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...