Krova

Amerykański camping, a w nim prawie amerykański fast food z burgerami. Z jedną różnicą – nie znajdziecie w nich mięsa, ani innych produktów od zwierząt pochodzących.

Trwają ostatnie prace i kulinarne próby, aby w najbliższy piątek w OFF Piotrkowska Łódź poznała Krovę – nowy food truck z wegańskimi burgerami. Tym razem uliczne jedzenie będzie serwowane z kultowej przyczepy campingowej amerykańskiej firmy Airstream. Trzeba przyznać, srebrny pocisk wygląda naprawdę imponująco. Choć jest sprawna technicznie, rzadko będzie opuszczała adres Piotrkowskiej 138/140, tym bardziej, że Krova zagospodaruje również przestrzeń wokół campingu. W  jego okolicy staną stoliki i 14. metrowa sofa z palet, na której będzie można cieszyć się wege smakami.

Kamila (współtwórczyni Krovy, weganka i autorka menu w jednej osobie) chce przekonać do warzywnej kuchni również mięsnych fanatyków. – Wegańska kuchnia może być smaczna, pożywna i łatwa w przygotowaniu – potrzebne są tylko chęci, dobry przepis i pomysł – dodaje. Już za chwilę przekonamy się, czy burger z ciecierzycy, sojowy majonez i frytki z buraków przypadną do gustu mięsożercom.

Krova

W menu tytułowe burgery w czterech odsłonach: ze wspomnianej ciecierzycy, kaszy jaglanej, czerwonej fasoli i grillowanego tofu (ceny między 12 a 14 zł), frytek również cztery rodzaje: ziemniaczane, marchewkowe, pietruszkowe i buraczkowe. Jak przystało na amerykański fast food, będą też mleczne koktajle, oczywiście nie na bazie mleka krowiego, a sojowego lub migdałowego. Za truskawkowego, czekoladowego lub zielonego drinka zapłacimy około 10 zł, nieco mniej za wegańskie desery w postaci kakaowego ciasta oraz trufli o smaku kokosa lub róży.

Krova ma przed sobą długi sezon letni i nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na zimę. Na razie spotkacie ją w OFF-e, w tygodniu będzie czynna od 10.00 do 24.00, w weekendy na pewno dłużej, ale o ostatecznych godzinach zamknięcia zadecydują zapewne wygłodniali goście food trucka.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...