Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Pamiętacie food truck Krowarzywa, który dwa lata temu stał na OFFie? Wegekoncept powrócił właśnie do Łodzi z nową ekipą do lokalu stacjonarnego. Byłyśmy sprawdzić, jak wygląda ich nowa miejscówka i jak smakują ich popisowe dania.

Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Krowarzywa zajęły spory lokal przy Piotrkowskiej 115/119 z widokiem na pasaż Schillera. Po wejściu do jasnego, utrzymanego w bieli wnętrza wrażenie robi przede wszystkim ilość roślin oraz neon z napisem vegan. Na ścianach znalazły się także plakaty w klimacie wege, które powstały specjalnie dla restauracji. – Wystrojem chcieliśmy nawiązać do naszego menu, które właściwie całkowicie oparte jest na roślinach – mówi Maciej Dumieniewski, właściciel. W środku znajdziecie sporo miejsc do siedzenia: do wyboru jest szeroka lada z widokiem na Piotrkowską, wygodne ciemnozielone kanapy, a także kącik z fotelami.

Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Rozbudowane menu pozwala na zbudowanie posiłku według własnych potrzeb: najpierw wybieramy kotlet, potem „opakowanie” (bułkę burgerową, tortillę lub bowl), sos oraz dodatki. Od otwarcia, które było w ostatnią sobotę, najlepiej sprzedaje się tu vegan pastrami oraz cieciorex – kotlet z ciecierzycy z natką pietruszki, papryką i ziołami. Ten drugi zasmakował łodzianom tak bardzo, że zapas na cały weekend wyprzedał się już w niedzielę rano, zabrakło też bułek. – Mimo to, nie zdarzyło się by ktoś wyszedł, a wszyscy chętnie próbowali pozostałych opcji – zapewnił Maciej.

Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Knajpa dba o zdrowie swoich gości – nie zjecie tutaj niczego smażonego na głębokim oleju. Zamiast tego, ekipa przygotowuje kotlety na ruszcie, a dodatki w piecu. Jeśli dbacie o linię, dobrym wyborem będzie bowl, który ma mniej sosu i zamiast bułki zawiera sałatkę z kaszą jaglaną oraz pestkami słonecznika. W Krowarzywach spróbujecie też osławionego Beyond Burgera, który jest jedną z nielicznych rzeczy przygotowywanych poza lokalem. Restauracja stawia także na współpracę z lokalnymi dostawcami, od których kupuje pieczywo oraz warzywa potrzebne do komponowania dań.

Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Cena zamawianego jedzenia zależy od rodzaju kotleta oraz dobieranych składników i znajduje się w przedziale 15-30 zł. Powiększenie do zestawu z pieczonymi ziemniaczkami oraz sałatką to koszt dodatkowych 9 zł. W karcie znajdziemy także inne wege pyszności, m.in. kebab z seitana z dodatkiem klasycznych surówek (18 zł), hot dogi z sojowymi parówkami (11-15 zł) oraz smoothies (12 zł) i domową lemoniadę (8 zł). Spróbujcie także ich autorskich napojów butelkowanych – hitem jest Matex z yerba mate i Guaranex, w smaku przypominający colę (po 10 zł). Krowarzywa robią także pyszne Brownie!

Krowarzywa – powrót na Piotrkowską

Na koniec godziny otwarcia: Krowarzywa otwarte są codziennie od 11 do 22. Na razie ulubione pozycje zamówicie tu jedynie w lokalu, dostawy planowane są w przyszłym roku. Byliście? Próbowaliście? Dajcie znać, jak Wam smakowało i co polecacie!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...