Krowarzywa – wegańskie burgery na OFFie

Wegańska oferta gastronomiczna w Łodzi poszerzyła się niedawno o nową miejscówkę. Na terenie podwórka OFF Piotrkowska stanął food truck sieci Krowarzywa słynącej z wegańskich burgerów.

 

Tej marki nie trzeba pewnie przedstawiać miłośnikom wegańskich burgerów. Pierwszy lokal Krowarzywa otwarty w Warszawie kilka lat temu od razu skradł serca i podniebienia roślinożerców i nie tylko. Szybko stał się jednym a najgorętszych kulinarnych adresów w stolicy, gdzie powstał również drugi lokal tej marki, a kolejny pojawił się w Krakowie. Na początku maja Krowarzywa zawitała też do Łodzi. Na razie w formie sezonowego food trucka, który zaparkował w podwórku OFF Piotrkowska, ale właściciele mają plany otwarcia w Łodzi stacjonarnego punktu całorocznego.

Krowarzywa – wegańskie burgery na OFFie fot. fb.com/Krowarzywa

Zanim jednak pojawi się lokal warto skorzystać z pięknej pogody i wcinać buły z wege kotletami na świeżym powietrzu. Krowarzywa postanowiła udowodnić, że roślinne burgery mogą być smaczne, sycące i pełnowartościowe. Lokale sieci korzystają z usług lokalnych dostawców, a w swoich daniach wykorzystują sezonowe produkty i zapomniane warzywa. Nie znajdziecie tu wysoko przetworzonej żywności, jedzenia z puszek czy polepszaczy smaku – tylko świeże produkty roślinne.

Reklama

Before Food Market

Łódzki punkt sieci wystartował ze skromnym menu, w którym znalazły się: jaglanex (13,50 zł), cieciorex (15,50 zł) i tofex (16 zł). Nazwy dosyć jasno pokazują, co stanowi główny składnik burgerów. Wszystkie zawierają też zieloną sałatę, świeży szpinak, kiełki, paprykę, cebulę i ogórki piklowane. Do tego kilka rodzajów sosów i dodatków do wyboru. To jednak tylko początek. W najbliższych dniach w menu pojawią się kolejne produkty, a docelowo oferta łódzkiego punktu będzie taka sama, jak w pozostałych lokalach sieci.

Krowarzywa – wegańskie burgery na OFFie fot. fb.com/Krowarzywa

Oznacza to, że wkrótce zjecie tu burgery z marynowanymi plastrami warzyw sezonowych czy z seitanem. Będą się też pojawiały burgery miesiąca. Wszystkie będzie można zamówić z bułce jasnej, ciemnej lub bezglutenowej, a jeśli wolicie samo gęste, to wybierzcie opcję bez bułki podawaną na talerzu. W Krowarzywa wypijecie też niebawem smufis, czyli owocowo-warzywne koktajle przygotowywane we współpracy z dietetykiem.

Food truck Krowarzywa pracuje codziennie od 12.00 do ostatniego gościa, a znajdziecie go w głębi dziedzińca OFFa od strony ulicy Piotrkowskiej.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...