Fot: Proste drinki

Fajne przepisy, proste receptury i praktyczna forma wydania – tak w największym skrócie można opisać książkę Agnieszki Skupieńskiej, którą możecie wygrać w naszym konkursie.

Niedawno w naszym cyklu Piątek z blogerami prezentowałyśmy serwis 2drink.pl. Jego autorka, Agnieszka Skupieńska właśnie wydała książkę, w której publikuje aż 103 przepisy na drinki. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką i już wiem jak będę spędzała nadchodzące wielkimi krokami jesienne wieczory. Agnieszka podjęła decyzję o wydaniu Prostych drinków, bo takiej pozycji brakowało jej na rynku. W zupełności się zgadzam – mnie też brakowało.

Fot: Proste drinki

Tak jak wszystko inne, przepisy na drinki można znaleźć w internecie, ale ja jednak przywiązana jestem do tradycyjnych, papierowych wydawnictw. Oczywiście tych też nie brakuje w księgarniach, ale jak słusznie zauważa Agnieszka, receptury książkowych koktajli często są skomplikowane, a wykorzystane w nich alkohole bywają drogie i trudnodostępne. To skutecznie może zniechęcić początkujących amatorów, podobnie jak użycie profesjonalnego sprzętu barmańskiego. Zarówno na blogu, jak i w książce Agnieszka dba o to, by jej przepisy były atrakcyjne, a jednocześnie proste. Cenię jej konsekwencję, bo jestem przekonana, że po kilku latach prowadzenia serwisu o napojach na pewno mogłaby zawstydzić niejednego barmana.

Fot: Proste drinki

Wrócę jeszcze do samych przepisów, ale najpierw chciałabym napisać kilka słów o formie publikacji. Nie mamy tu do czynienia z typową książką, a ze spiętymi ze sobą kartkami niewielkiego formatu. Nie zajmuje dużo miejsca, zawsze można ją mieć pod ręką, to też świetna ściąga na imprezę, na której chcemy zaskoczyć gości oryginalnymi drinkami. Kartki wygodnie się rozsuwają i, co ważne, są zafoliowane – nawet jeśli zaszalejecie przy barze, książkę da się uratować:)

Podoba mi się forma wydania, ale przede wszystkim zawartość i sposób prezentacji przepisów. Są fajnie uporządkowane, opatrzone spisem treści i tematycznie pogrupowane (kolejne działy nie tylko są podpisane, ale również na kolorowo zaznaczone, co dodatkowo ułatwia szukanie). Wśród 103 receptur znajdziecie klasyki oferowane przez większość restauracji czy klubów, oddzielnie drinki na bazie wódki, rumu, ginu, tequili i likierów. Teraz tylko trzeba zrobić listę najpotrzebniejszych składników i ruszać na zakupy.
Książkę Proste drinki możecie kupić przez stronę www.2drink.pl, a jeden egzemplarz zdobyć w naszym konkursie.

Fot: Proste drinki

Konkurs:

Specjalnie dla Jemy w Łodzi Agnieszka przygotowała mojito śliwkowe. Waszym zdaniem również będzie skomponowanie koktajlu z wykorzystaniem sezonowych owoców. Autor najciekawszego przepisu wygra książkę Proste drinki.
Na odpowiedzi czekamy do czwartku (do północy). Przesyłajcie je na adres kontakt@jemywlodzi.pl

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...