Kuchnia Baccaro - nowe studio kulinarne

W minioną sobotę na terenie podwórka OFF Piotrkowska otwarte zostało nowe studio kulinarne. Kuchnia Baccaro ma być miejscem spotkań miłośników gotowania – zarówno tych dorosłych jak i tych najmłodszych.

 

Kuchnia Baccaro - nowe studio kulinarne

Wszystko zaczęło się od miłości do Włoch, która połączyła trójkę przyjaciół – Anię, Karolinę i jej męża Jacka. Z tej miłości zrodził się pomysł sprowadzania do Polski wysokiej jakości regionalnych, włoskich przysmaków. Tak powstał sklep internetowy Baccaro, w którym kupić można oliwy, makarony, pasty i przetwory sprowadzane prosto ze słonecznej Italii. Przy okazji poszukiwań włoskich dostawców Ania, Karolina i Jacek poznali Andre Parolo, który podzielał ich zamiłowanie do włoskiej kuchni, jedzenia i gotowania. Z tej znajomości zrodził się pomysł prowadzenia warsztatów kulinarnych. Początkowo odbywały się one w zaprzyjaźnionych restauracjach, ale kiedy Karolina dowiedziała się o wolnym lokalu w OFF Piotrkowska przyjaciele zdecydowali się na stworzenie własnej kuchni, w której mogliby rozwijać swoją pasję i zarażać nią kolejne osoby.

Kuchnia Baccaro - nowe studio kulinarne

Kuchnia Baccaro nie jest szkołą gotowania. W założeniu ma być przyjaznym, domowym miejscem, w którym można spotkać się ze znajomymi lub zupełnie obcymi osobami i wspólnie gotować pod okiem profesjonalistów i zaprzyjaźnionych miłośników kuchni z różnych stron świata. Lokal jest stosunkowo nieduży, ale z powodzeniem pomieści na warsztatach nawet 12 osób. Przypomina większą wersję domowej kuchni – duży drewniany stół, stylowa, zielona lodówka, bufet, kanapy i regał z włoskimi specjałami nadają temu miejscu bardzo przytulny charakter. Serdeczni i otwarci właściciele sprawiają zaś, że szybko można poczuć się tu jak u siebie.

Kuchnia Baccaro - nowe studio kulinarne

Spotkania kulinarne w Baccaro będą miały formę podróży kulinarnych. Pierwsza zaplanowana jest na najbliższa sobotę, 30 maja. Szef kuchni Kamil Prusicki zabierze uczestników warsztatów w wyprawę na słoneczną Sycylię. W menu caponata, polpette alla siciliana, spaghetti carbonara agli asparagi i tarta sicula. Koszt udziału wynosi 150 zł od osoby, a same warsztaty połączone będą z degustacją włoskich produktów z oferty Baccaro. Kolejne podróże zaplanowano w bardziej egzotyczne rejony świata – do Indonezji zabierze uczestników rdzenny Indonezyjczyk, a do Afryki Rene z restauracji Meg Mu.

Kuchnia Baccaro - nowe studio kulinarne

Swoją ofertę Baccaro kieruje również do dzieciaków. Z myślą o nich będą tu organizowano nie tylko klasyczne warsztaty kulinarne, ale również spotkania, w trakcie których maluchy poznają świat od kuchni. Zajęcia połączone będą z czytaniem, malowaniem, a nawet szyciem. Kuchnię Baccaro można też wynająć na prywatne spotkania w węższym gronie, warsztaty indywidualne czy imprezy firmowe.

Kuchnia Baccaro
OFF Piotrkowska Center
Piotrkowska 138/140 (lokal nad Spółdzielnią)

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...