Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Każdy kto gotuje i lubi kulinarne eksperymenty z pewnością wie, że kluczem do różnorodnej, ciekawej kuchni są dobre produkty. Firma Kuchnie Świata od 20 lat dba, by żadnemu kucharzowi – amatorowi czy profesjonaliście nie zabrakło składników z najodleglejszych nawet zakątków globu.

Moda na gotowanie dawno już wyrosła poza codzienne przygotowywanie posiłków dla siebie i rodziny. Coraz bardziej dbamy o to, co ląduje na naszych talerzach i szukamy nowych kulinarnych inspiracji. Podróżujemy, próbujemy nowych smaków i odtwarzamy w domu te, które najbardziej przypadły nam do gustu. Ciekawych doświadczeń kulinarnych szukamy też w restauracjach, co sprawia, że szefowie kuchni sięgają po coraz to nowe składniki i coraz bardziej egzotyczne kompozycje smaków.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Dla każdego kucharza, profesjonalisty czy amatora, który pragnie przygotowywać oryginalne dania kuchni międzynarodowych, zdobycie odpowiednich składników czy przypraw bywa sporym problemem. Jeśli ważna jest dla was autentyczność i wysoka jakość, to w poszukiwaniu produktów warto zanurkować między półki i regały sklepów Kuchnie Świata. To najstarsza polska firma specjalizująca się w dystrybucji artykułów spożywczych z tak wielu krajów i kontynentów.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Ci, którzy znają Kuchnie Świata od dawna mogą kojarzyć jej ofertę głównie z kuchnią azjatycką. Zapewne każdy, kto zaczynał swoją przygodę z sushi trafił na jej ofertę w poszukiwaniu odpowiedniego ryżu, glonów czy przypraw. Dwie dekady temu firma rozpoczęła import produktów z tej części globu, ale dzisiaj jej oferta jest znacznie szersza. Znajdziecie w niej mnóstwo produktów z Indii, Meksyku, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej, a także z bliższych rejonów Europy. Wszystkie dostępne są nie tylko w sklepie internetowym, ale również w stacjonarnym punkcie w Manufakturze, który działa już od 10 lat.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Łódzki sklep zaopatruje zarówno klientów indywidualnych jak i restauracje, hotele i firmy cateringowe. Na jego półkach znajdziecie wszystko, co może być potrzebne do przygotowania najbardziej nawet egzotycznych dań. Od kasz, mąk, pieczywa czy ryżu, poprzez przyprawy, oleje, octy, sosy i glony, aż po ryby, owoce morza, sery, warzywa, owoce i grzyby. Jest tu też mnóstwo gotowych półproduktów, które ułatwią przygotowywanie posiłków. Są produkty bezglutenowe, wegańskie, zdrowa żywność i słodycze.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Co ważne, jeśli nawet nie znajdziecie na półce czy w ofercie sklepu tego, czego szukacie, Kuchnie Świata sprowadzą dla was w zasadzie każdy produkt. Umożliwia to bezpośrednia współpraca firmy z producentami markowych wyrobów spożywczych na wszystkich kontynentach. Daje też ona gwarancję najwyższej jakości oferowanych produktów i konkurencyjnych cen.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Jeszcze bardziej rozbudowana jest oferta Kuchni Świata dla klientów z branży HoReCa. Obok ponad 1500 produktów, wśród których znajduje się największy w Polsce asortyment ryb i owoców morza, znalazły się w niej także usługi szkoleniowe i doradcze. Szefowie kuchni i właściciele restauracji mogą liczyć na pomoc profesjonalnych szkoleniowców i technologów z wieloletnim doświadczeniem. Wszyscy, również klienci indywidualni, mogą też brać udział w kursach i warsztatach sushi, które firma organizuje od 2002 roku. Sushi Akademia Kuchni Świata wyszkoliła całe zastępy sushimasterów, którzy dziś z powodzeniem prowadzą własne restauracje. Pomogła im też w sprowadzeniu i zakupie profesjonalnych akcesoriów niezbędnych do przygotowywania sushi.

Kuchnie Świata – sklep dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Jeśli zatem wasze poszukiwania kulinarne zaprowadziły was w odległe zakątki świata lub chcecie sami przygotować dania, których smak poznaliście na egzotycznych wakacjach, zajrzyjcie do Kuchni Świata. Znajdziecie tu nie tylko wszystko, czego możecie potrzebować w kuchni, ale także mnóstwo ciekawych inspiracji.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...