fbpx

Sjesta w Julianowskim fot. Krzysztof Adynowski

Lato w Łodzi obfituje w ciekawe wydarzenia kulinarne. Najbliższa niedziela jest tego świetnym przykładem. Zacznijcie od francuskiego śniadania na świeżym powietrzu, by później ruszyć na obiad do miasteczka food trucków w parku Julianowskim.

 

Francuskiej Śniadanie na Piotrkowskiej 217

Francuskie Śniadanie na Piotrkowskiej 217 - fot. klubokawiarnia All Star

W niedzielę, 13 lipca, podwórko przy Piotrkowskiej 217 postanowiło uczcić przypadającą 14 lipca rocznicę zdobycia Bastylii. Tego dnia Francuzi obchodzą Święto Narodowe upamiętniające wybuch Rewolucji Francuskiej. W całym kraju odbywają się wojskowe defilady i pokazy sztucznych ogni. Na Piotrkowskiej 217 tak hucznie nie będzie, ale możecie wpaść tu na Francuskie Śniadanie. Działające w podwórku lokale i food trucki przygotują dla gości specjalne menu śniadaniowe inspirowane kuchnią francuską. Będą słodkie croissanty, tosty z chałki i bagietki od Szwalni Smaków – słodka nić oraz croissanty wytrawne od klubokawiarni All Star. Po południu lokal zaprasza również na francuskie martini, kir z jagodami, koniak i czerwone wina. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Sjesta w Julianowskim

Sjesta w Julianowskim fot. Krzysztof Adynowski

Tego samego dnia o godzinie 12.00 ruszy kolejna edycja Sjesty w Julianowskim. W parku im. Mickiewicza czeka na was masa atrakcji dla całej rodziny, w tym pokazy tańca, puszczanie wielkich baniek mydlanych, muzyka na żywo, fitness na świeżym powietrzu i sporo zajęć dla dzieci. Warto wpaść tu jednak ze względu na jedzenia. Miasteczko food trucków rozrasta się z edycji na edycję i w tę niedzielę obok reprezentantów Łodzi (Mobilna GastroMachinaChili Moi MiliSmak AndówBystro Food Truck) będą również goście z Warszawy (car city burger i Buła i Spóła). Do tego sporo stoisk z jedzeniem i napojami: Stylowawata.pl, Pan RowerskiFalafel – food with passionOwocniSoki RegionalneCafe-Bistro Krym oraz  Fabryka Babeczek. Sjesta potrwa do godziny 20.00.

Podobne posty

Potrawy wigilijne, zestawy świąteczne, zupy, przetwory i smakowite dodatki. Z takim ekwipunkiem od ...
Czy w Galerii Łódzkiej da się zjeść dobrą pizzę? Teraz już tak! The Chef właśnie otworzył tam swój ...
Przy Kominie to wyjątkowe miejsce na łódzkiej mapie kulinarnej. Nowo otwarta restauracja w Monopolis ...