fbpx

Sjesta w Julianowskim fot. Krzysztof Adynowski

Lato w Łodzi obfituje w ciekawe wydarzenia kulinarne. Najbliższa niedziela jest tego świetnym przykładem. Zacznijcie od francuskiego śniadania na świeżym powietrzu, by później ruszyć na obiad do miasteczka food trucków w parku Julianowskim.

 

Francuskiej Śniadanie na Piotrkowskiej 217

Francuskie Śniadanie na Piotrkowskiej 217 - fot. klubokawiarnia All Star

W niedzielę, 13 lipca, podwórko przy Piotrkowskiej 217 postanowiło uczcić przypadającą 14 lipca rocznicę zdobycia Bastylii. Tego dnia Francuzi obchodzą Święto Narodowe upamiętniające wybuch Rewolucji Francuskiej. W całym kraju odbywają się wojskowe defilady i pokazy sztucznych ogni. Na Piotrkowskiej 217 tak hucznie nie będzie, ale możecie wpaść tu na Francuskie Śniadanie. Działające w podwórku lokale i food trucki przygotują dla gości specjalne menu śniadaniowe inspirowane kuchnią francuską. Będą słodkie croissanty, tosty z chałki i bagietki od Szwalni Smaków – słodka nić oraz croissanty wytrawne od klubokawiarni All Star. Po południu lokal zaprasza również na francuskie martini, kir z jagodami, koniak i czerwone wina. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Sjesta w Julianowskim

Sjesta w Julianowskim fot. Krzysztof Adynowski

Tego samego dnia o godzinie 12.00 ruszy kolejna edycja Sjesty w Julianowskim. W parku im. Mickiewicza czeka na was masa atrakcji dla całej rodziny, w tym pokazy tańca, puszczanie wielkich baniek mydlanych, muzyka na żywo, fitness na świeżym powietrzu i sporo zajęć dla dzieci. Warto wpaść tu jednak ze względu na jedzenia. Miasteczko food trucków rozrasta się z edycji na edycję i w tę niedzielę obok reprezentantów Łodzi (Mobilna GastroMachinaChili Moi MiliSmak AndówBystro Food Truck) będą również goście z Warszawy (car city burger i Buła i Spóła). Do tego sporo stoisk z jedzeniem i napojami: Stylowawata.pl, Pan RowerskiFalafel – food with passionOwocniSoki RegionalneCafe-Bistro Krym oraz  Fabryka Babeczek. Sjesta potrwa do godziny 20.00.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...