Fot: MotywyJuż od jutra startuje Jemy w Łodzi Food Fest. Pyszności na talerzach, atrakcyjne wydarzenia towarzyszące i… Sprawdźcie, co jeszcze czeka nas przez najbliższe dwa tygodnie.

Maraton pysznego jedzenia rozpoczynamy w poniedziałek 11 września. Każdy tydzień imprezy to około 50 różnych dań do spróbowania w czterech różnych trasach tematycznych, a do tego jeszcze popisowe menu degustacyjne wybranych restauracji, pokazy, degustacje i warsztaty! Nie można przegapić takiej okazji. Szczegółowe informacje dotyczące menu i cen znajdziecie na stronie festiwal.jemywlodzi.pl .

Fot: Filharmonia Smaku

Pierwszy tydzień zaczniemy od dań street foodowych, smaków Azji i owocowych słodkości. To absolutnie obowiązkowe pozycje dla wszystkich miłośników burgerów, egzotycznych smaków i łasuchów. Weekend (14-17 września) zostanie zdominowany przez owoce morza. Krewetki, małże i ośmiornice w ciekawych odsłonach pojawią się na talerzach uczestników tej trasy kulinarnej. W drugim tygodniu festiwalu nie zwalniamy tempa – przedstawiamy kolejne trzy trasy kulinarne: Grande Pasta, roślinna Łódź i kawa alternatywnie. Makarony w doborowym towarzystwie, warzywa w odsłonach nie do rozpoznania i oryginalne napoje na bazie kawy będą czekały specjalnie na was! Ukoronowaniem i metą festiwalu jest weekend (21-24 września) z podrobami.

Fot: Szpulka

Oprócz wspaniałości, które rozpieszczą kubki smakowe, imprezie towarzyszyć będą liczne wydarzenia. Będzie to doskonała okazja, by pod przewodnictwem Kuchni Świata odkryć tajniki azjatyckiego gotowania, nauczyć się wytwarzać lody naturalne i po mistrzowsku zaparzyć kawę w kawiarce. Skoro jesteśmy już przy napojach, nie zapominamy o miłośnikach alkoholi, bo to dla nich przygotowaliśmy degustację wina oraz piwa opatrzoną eksperckim komentarzem. Quiz barowy wprowadzi atmosferę rywalizacji, zaprosiliśmy także Samar Khanafer, z którą powędrujemy wprost do Królestwa Przystawek. Samar nie tylko będzie gotować, ale pokaże również, że pasję do gotowania można przeobrazić w biznes. Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowaliśmy warsztaty kuchni azjatyckiej i włoskiej w Pracowni Tytka, dzieci i dorośli mogą też spróbować swych sił w gotowaniu w restauracji Vapiano.

Fot: House of sushi

 

Koniecznie dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku. Podzielcie się swoimi wrażeniami, zdjęciami i opiniami z festiwalu. Dla autorów najciekawszych wpisów przygotowaliśmy nagrody w postaci zaproszeń do restauracji. Czekamy! Wszystkim festiwalowiczom gwarantujemy niezapomniane wrażenia, niezliczoną ilość inspiracji i rozkosz dla podniebienia. My już nie możemy się doczekać, a wy? 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...