W weekend 28-30 lipca spróbujecie dań głównych, koktajli i deserów inspirowanych Łodzią. To będzie najdłuższa festiwalowo-kulinarna trasa!

Łódź w tym roku kończy 600 lat i zapowiada się naprawdę huczne świętowanie! Już teraz możecie korzystać z przygotowanych przez miasto atrakcji i wydarzeń urodzinowych. Natomiast punkt kulminacyjny nastąpi w ostatni weekend lipca przy ul. Piotrkowskiej i w jej okolicach. Kilka scen koncertowych, na których wystąpią znani artyści, Piotrkowska podzielona na tematyczne etapy, osiedlowe pikniki, darmowe wycieczki. Przy tych wszystkich atrakcjach nie mogło zabraknąć naszej łódzkiej gastronomii. Będzie pysznie i oczywiście po łódzku.

Jemy w Łodzi, jemy po łódzku

Razem z Łódzkim Centrum Wydarzeń zapraszamy was na Kulinarne Urodziny Łodzi, festiwal, w którym udział wezmą restauracje z Piotrkowskiej i okolic. Dacie wiarę, że w tym rejonie jest ponad 300 lokali gastronomicznych?! Same byłyśmy w szoku. 3 dni festiwalu i 300 restauracji, to brzmi jak lot w kosmos, dlatego liczba ta będzie znacznie okrojona, wciąż jednak imponująca. Podczas tych trzech dni spróbujecie dań głównych, deserów, orzeźwiających napojów i koktajli inspirowanych naszym miastem. Zalewajka, żulik, knedle z młodą kapustą, nie ograniczamy się tylko do regionalnych smaków. Co powiecie na kolorowy koktajl jednorożca, wypasione danie fabrykanta albo deser szyty na miarę od łódzkiej włókniarki? Wiemy jak bogatą wyobraźnię mają łódzcy restauratorzy, dlatego spodziewamy się odstrzelonych propozycji. 

Ale, ale… Czy w związku z urodzinowym świętowaniem nie odbędzie się nasz coroczny festiwal śniadań? Nie obawiajcie się! Wielkie śniadaniowanie urządzimy sobie w sierpniowy weekend. 

Zapraszamy restauracje

Jeśli prowadzisz restaurację przy Piotrkowskiej lub w jej okolicach i chcesz dołączyć do festiwalowej mapy, napisz do nas. Restauracje z Manufaktury, Piotrkowskiej 217 i ogrodów Geyera wpisują się we wspomniane „okolice”. Stwórz jedno danie, deser, napój lub koktajl inspirowany Łodzią. Udział w festiwalu jest bezpłatny. We współpracy z miastem zapewniamy też darmowe urodzinowe gadżety (balony, podkładki na stoły, piny i koszulki dla obsługi). Zgłoszenia (wypełniony formularz + zdjęcia) wysyłajcie na adres jemywlodzi@gmail.com, czekamy na nie max. do 10 lipca 2023 r. Prosimy o wcześniejszą deklarację chęci wzięcia udziału w wydarzeniu. 

Link do formularza.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...