fbpx

Street Food Festiwal

Po świątecznej przerwie kulinarne życie miasta wraca na stare tory. Sprawdźcie, co będzie się działo w nadchodzących dniach.

Już dziś o godz. 17.00 Kogle Mogle organizują pierwsze w tym roku, bezpłatne warsztaty artystyczne. Tym razem poświęcone będę kolażom. Do dyspozycji młodszych i starszych twórców oddane zostaną przedwojenne czasopisma, katalogi reklamowe, poczytajki pociągowe, a także cekiny czy gorący brokat. Reszta zależy już tylko od fantazji uczestników.

Chwila odpoczynku, by już w czwartek o 17.30 wskoczyć do W te pędy. Tu także nie zapłacicie za wstęp, za to dowiecie się więcej o zaletach kuchni wegańskiej. To początek całej serii spotkań, nie tylko kulinarnych. W poniedziałek warsztaty plastyczne z okazji święta babci i dziadka, będzie też o odżywianiu, kosmetykach domowej produkcji i ekoinnowacjach.

W te pędy

Jeszcze raz najbliższy czwartek – o godz. 19.00 Łódzkie Convivium Slow Food i Ser Lanselot zapraszają na spotkanie do Klubu Piotrkowska 97. Gościem honorowym będzie serowar pan Mariusz Purgał z Malinowej Zagrody. Koszt uczestnictwa to 120 zł od osoby dla członków Slow Food oraz 130 zł dla pozostałych.

Sobota będzie zaś stała pod znakiem winnych warsztatów w restauracji Kolory Wina (NoBo Hotel). Tradycyjnie już kurs wiedzy o winie poprowadzi mastersommelier Przemysław Kowalski. Będzie o geografii win, produkcji, podstawach serwowania i oczywiście o profesjonalnej degustacji. Warsztaty będą trwały od 10.00 do 14.00, udział kosztuje 199 zł od osoby.

Kolory Wina

Na zwieńczenie udanego tygodnia – Łódź Street Food Festival przy Piotrkowskiej 217. W niedzielę, w godz. 13.00-17.00 będzie tu można skosztować „ulicznego” jedzenia przygotowanego przez łódzkie restauracje, a również dań serwowanych z zaproszonych na imprezę food trucków . Dodatkową atrakcją będą koncerty trzech łódzkich zespołów: Konkubent, CUTE MESS oraz Magister Ninja.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...