Street Food Festiwal

Po świątecznej przerwie kulinarne życie miasta wraca na stare tory. Sprawdźcie, co będzie się działo w nadchodzących dniach.

Już dziś o godz. 17.00 Kogle Mogle organizują pierwsze w tym roku, bezpłatne warsztaty artystyczne. Tym razem poświęcone będę kolażom. Do dyspozycji młodszych i starszych twórców oddane zostaną przedwojenne czasopisma, katalogi reklamowe, poczytajki pociągowe, a także cekiny czy gorący brokat. Reszta zależy już tylko od fantazji uczestników.

Chwila odpoczynku, by już w czwartek o 17.30 wskoczyć do W te pędy. Tu także nie zapłacicie za wstęp, za to dowiecie się więcej o zaletach kuchni wegańskiej. To początek całej serii spotkań, nie tylko kulinarnych. W poniedziałek warsztaty plastyczne z okazji święta babci i dziadka, będzie też o odżywianiu, kosmetykach domowej produkcji i ekoinnowacjach.

W te pędy

Jeszcze raz najbliższy czwartek – o godz. 19.00 Łódzkie Convivium Slow Food i Ser Lanselot zapraszają na spotkanie do Klubu Piotrkowska 97. Gościem honorowym będzie serowar pan Mariusz Purgał z Malinowej Zagrody. Koszt uczestnictwa to 120 zł od osoby dla członków Slow Food oraz 130 zł dla pozostałych.

Sobota będzie zaś stała pod znakiem winnych warsztatów w restauracji Kolory Wina (NoBo Hotel). Tradycyjnie już kurs wiedzy o winie poprowadzi mastersommelier Przemysław Kowalski. Będzie o geografii win, produkcji, podstawach serwowania i oczywiście o profesjonalnej degustacji. Warsztaty będą trwały od 10.00 do 14.00, udział kosztuje 199 zł od osoby.

Kolory Wina

Na zwieńczenie udanego tygodnia – Łódź Street Food Festival przy Piotrkowskiej 217. W niedzielę, w godz. 13.00-17.00 będzie tu można skosztować „ulicznego” jedzenia przygotowanego przez łódzkie restauracje, a również dań serwowanych z zaproszonych na imprezę food trucków . Dodatkową atrakcją będą koncerty trzech łódzkich zespołów: Konkubent, CUTE MESS oraz Magister Ninja.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...