Kulinarny lipcowy weekend fot. sxc.hu

Lato sprzyja organizacji plenerowych wydarzeń kulinarnych. Przed nami weekend pełen atrakcji dla wszystkich, którzy lubią jeść.

Grillowe piątki w Manufakturze

Grillowe piątki w Manufakturze

Grillowe Piątki to wakacyjna akcja Manufaktury, w ramach której restauracje działające przy jej rynku w każdy piątek o godzinie 21.00 wystawiają grille i zapraszają gości na ucztę prosto z rusztu. Możecie wpaść do Tawerny Pepe Verde na szaszłyki z krewetek lub kurczaka oraz grillowane mięsa, do Galicji na trzy rodzaje grillowanych szaszłyków, w tym opcję wegetariańską, do Bawełny na gurman, szaszłyki, krewetki i ośmiornice, do Polki na grillowane steki z angusa i burgery albo do Ganesha na indyjskie przysmaki z rusztu.

Dni kuchni łódzkiej w Grandzie

Dni Kuchni Łódzkiej w Grandzie

W piątek i sobotę Klubokawiarnia Granda zaprasza na wyjątkową ucztę. Odbędą się tutaj Dni Kuchni Łódzkiej. Nie będzie jednak klasycznie. Wszystkie dania przygotowane zostaną w wersji wegańskiej. Spróbujecie tu zatem między innymi dziada, sznytki z roślinnym smalcem, prażoków i chałki. Wszystko przyrządzone bez użycia jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego. Impreza potrwa do godziny 21.00 w sobotę.

Urodziny Łodzi w Piwnicy Łódzkiej

Urodziny Łodzi w Piwnicy Łódzkiej

W ten weekend Łódź obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji zorganizowano mnóstwo wydarzeń i atrakcji, jednak nas interesują wyłącznie te kulinarne. Dlatego zapraszamy do Piwnicy Łódzkiej, która przygotowała z okazji urodzin miasta specjalną ofertę. Przez cały weekend (24 – 26 lipca) zjecie tutaj śledzika pod pierzynką w cenie 7 zł, łódzką zalewajkę w cenie 6 zł i knedle ze śliwkami na młodej kapuście za 15 zł. Za zestaw wszystkich łódzkich przysmaków zapłacicie 26 zł.

Otwarcie Lemo Wagon

Lemo Wagon

Sezon na food trucki w pełni, a już w sobotę do kolekcji łódzkiej gastronomii na kółkach dołączy Lemo Wagon. Jak można domyślić się z nazwy, będzie to mobilne stoisko z lemoniadą, które zadbiuruje o 18.00 na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217. Będziecie mogli nie tylko napić się firmowej lemoniady, ale również spróbować gastronomicznych propozycji przygotowanych przez Mobilną Gastromachinę.

BrunchOFFe niedziele w OFF Piotrkowska

Brunche na OFFie

W niedzielę 26 lipca na terenie podwórka OFF Piotrkowska zadebiutuje nowe cykliczne wydarzenie. W każdą wakacyjną niedzielę restauracje OFFa zapraszają na brunche. Późne śniadania będzie można tu zjeść prawie przez cały dzień. Mają być regenerujące i przygotują was na poniedziałek nawet po najcięższych weekendach. Specjalną brunchową ofertą przygotują Daleko BliskoDrukarnia Skład Wina & ChlebaLEMURIA sushi & barmebloteka YELLOWMEG MU cook & designMITMI restobarRestauracja Lili i Spółdzielnia.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...