Dzieje się w lipcu

Najbliższe dni upłyną w Łodzi pod znakiem pysznego jedzenia, drinków i dobrej muzyki. Idealnie na lato. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Nowe menu w restauracji Angelo

Nowe menu w restauracji Angelo

Na początek coś dla fanów włoskiej kuchni. Już do jutra w restauracji Angelo (ul. 6 sierpnia 1/3) będziecie mogli spróbować dań z nowej karty. Najlepiej nie zwlekać z wizytą – przez pierwsze dwa dni na wszystkie dania będzie obowiązywał 10% rabat, a panie otrzymają dodatkowo kieliszek wina gratis. Na początek włoska klasyka, czyli wołowe carpaccio (28 zł) lub sprawdzone połączenie melona i szynki parmeńskiej podanych w formie sałatki z mini mozzarellą i mixem sałat (32 zł). Jeżeli w któryś weekend mieliście okazję spróbować tu czarnych tagliatelle z krewetkami, ostrą papryczką i pesto, mamy dobrą wiadomość – trafiły na stałe do karty.  Jeśli mowa o kolorach na talerzu, wśród nowości są też domowej produkcji fioletowe gnocchi z serem taleggio i orzechami włoskimi (28 zł). Od jutra w Angelo będzie również można skosztować królika w kremowym sosie, gładzicy z ziemniaczanymi talarkami, a na ochłodę – cytrynowego sorbetu z prosecco. To dania z karty, ale pytajcie o specjalności szefa kuchni. Od teraz codziennie przygotowuje on nie tylko zupę dnia, ale również makaron i risotto dnia.

Kuchnia Transatlantyk – pierwsza taka restauracja pop-up w Polsce

Kuchnia Transatlantyku fot. Magda Klimczak daretocook.pl
Kuchnia Transatlantyku fot. Magda Klimczak daretocook.pl

Jeszcze do piątku, 21 lipca możecie odwiedzić wyjątkową Kuchnię Transatlantyku w Pasażu Schillera – pierwszą restaurację pop-up w Polsce, w której 18 szefów kuchni z całego kraju przygotowuje wyjątkowe menu degustacyjne inspirowane obecnymi trendami. Wśród zaproszonych gości m.in.: Tomasz Purol (Blow Up Hall), Ernest Jagodziński (Cucina 88), Robert Skubisz (Amber Room) czy Maciej Rosiński (Affogato). Przez cały czas trwania Transatlantyk Festivalu restauracja czynna jest od 10.00 rano, kiedy to możecie zjeść tu śniadanie. Później możecie wpaść na lunch w promocyjnej cenie, a wieczorem zjeść kolację wybierając coś dla siebie ze zmieniającego się menu. Każdego dnia jedzenie przygotowują inni szefowie kuchni, którzy proponują gościom swoje autorskie dania. Restauracja czynna jest do 22.00 lub do ostatniego gościa.

Book&Cook ChillOut Bar

Book&Cook ChillOut Bar

Studio kulinarne Book&Cook w OFF Piotrkowska odpala nowy, letni projekt. W piątek, 21 lipca zaprosi was do Book&Cook ChillOut Baru. Tym razem nie na warsztaty gotowania, a na drinka i coś do jedzenia. Studio otworzy się dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę rozpocząć tutaj piątkową noc. Na gości czekał będzie bufet w stylu włoskim, z którego można korzystać do woli zamawiając trzy drinki w cenie 40 zł od osoby (w godzinach 18.00 – 21.00). Od 21.00 na żywo zagra 2M Acoustic Trio. Book&Cook Chillout Bar jest projektem pop upowym – o dniach i godzinach otwarcia przeczytacie na Faecbooku studia. W ten weekend zaprasza w piątek i sobotę.

Festiwal Śniadań Świata

Festiwal Śniadań Świata Piotrkowska 217

W nadchodzący weekend (22-23 lipca) strefa Piotrkowska 217 i Before Food Market zapraszają na Festiwal Śniadań Świata. Nazwa wydarzenia mówi chyba wszystko – restauracje przygotują dla gości popisowe potrawy śniadaniowe. Będziecie mieli okazję próbować specjałów kuchni z całego świata – japońskich onigiri, potraw kaukaskich, amerykańskiego brunchu, śniadania francuskiego z lampką wina czy klasycznego śniadania angielskiego. Uczestnicy będą też mieli okazję wybrać najlepszy pomysł na śniadanie i wyróżnić najlepszego szefa kuchni. Najlepsze jest to, że na śniadanie nie musicie zrywać się skoro świt – wszystkie dostępne będą do 16.00

Koniec podróży Daleko Blisko

Koniec podróży Daleko Blisko

Na koniec smutny akcent. W sobotę, 22 lipca swoją podróż zakończy klubokawiarnia podróżnicza Daleko Blisko w OFF Piotrkowska. Pożegnanie zapowiada się jednak bardzo radośnie. Po prawie czterech latach, blisko dwustu spotkaniach z podróżnikami, rozmaitych inicjatywach kulturalnych i gastronomicznych oraz hektolitrach wypitej kawy, Daleko Blisko rozstanie się z gośćmi imprezą z muzyką na żywo. Funkowe rytmy pod gołym niebem zagra DJ Kuki Monstah. Kawiarnia działała będzie jeszcze do końca lipca.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...