Fot: Ganesh

Dziś nie tylko możecie dowiedzieć się, co na najbliższe dni planują restauracje, ale przede wszystkim wygrać zaproszenia na wyjątkowe spotkanie z założycielem restauracji Ganesh.

W poniedziałek w restauracji Ganeshw Manufakturze odbędzie się spotkanie z Tapinderem Sharmą – założycielem restauracji Ganesh. Udział jest wprawdzie bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc trzeba posiadać zaproszenie. Tak się składa, że my mamy dwie dwuosobowe wejściówki. Warto o nie powalczyć z trzech powodów: to świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o kulturze i tradycji Indii, spróbować oryginalnego jedzenia i po prostu dobrze się bawić (potwierdzi każdy, kto miał okazję poznać Tapiego). Spotkanie zaczyna się o godz. 17.00, będzie trwało około dwóch godzin, a na zakończenie będzie też można wziąć udział w projekcji indyjskich filmów.

Jeżeli chcecie zdobyć zaproszenie, wyślijcie do nas maila, w którym w oryginalny i ciekawy sposób opiszecie, co najbardziej urzeka was w indyjskiej kuchni. Na odpowiedzi czekamy pod adresem kontakt@jemywlodzi.pl do północy w piątek. Zwycięzców ogłosimy już w sobotę.

Fot: Ganesh

Pozostałe wydarzenia:

Choć do najbliższej kolacji w kontekście zostały jeszcze dwa tygodnie, to ostatni moment, by zapewnić sobie udział w tym wydarzeniu. „U króla bawełny kolacja Ę Ą” odbędzie się 10 września w Muzeum Miasta Łodzi (cena: 120 zł). Nie trzeba bliżej przedstawiać miejsca, podobnie jak i szefa kuchni, który objął pieczę nad sztuką stołu. Będzie nim Maciej Rosiński – mamy więc gwarancję nie tylko świetnego jedzenia i pięknej prezentacji dań, ale również wyjątkowego, czekoladowego finału.

Fot: Kolacje w kontekście

Czas na najbardziej aktualne wydarzenia. Dziś od 20.00 Sezon zaprasza na swingujące zakończenie lata, jutro tańczyć będzie zaś Daleko Blisko. To ostatnie spotkanie z salsą na OFF-ie – warsztaty zaczynają się o 21.00, impreza godzinę później, wstęp jak zawsze wolny. Po sąsiedzku w Tari Bari już dziś rozbrzmiewać będzie cygański jazz w wykonaniu Club de Paris, a jutro Bistro zaprasza na II Turniej Szydercy, na który na pewno się wybierzemy. Pogoda zapowiada się piękna, więc następnego dnia o 9.00 rano można już wyruszyć na Park Śniadaniowy w Parku Źródliska.

A co w przyszłym tygodniu? W sobotę (5 września) Granda organizuje Piknik na weganie (który jest również związany z otwarciem lokalu po remoncie). Wegańskich przysmaków będzie można spróbować od 18.00 (opłata uznaniowa wrzucana do skrzynki), muzyczno-taneczna impreza startuje trzy godziny później. Tego samego dnia w restauracji Mare e Monti rozpocznie się gorący hiszpański weekend z Guillermo Rodriguez Zuńiga, rodzinną niedzielę warto zaś spędzić w Szwalni Smaków. Wyjątkowe atrakcje dla dzieci rozpoczną się od godz. 11.00. W planach między innymi spotkanie z Panią Babeczką, puszczanie baniek mydlanych, malowanie buziek i specjalne przysmaki dla najmłodszych przygotowane przez kucharzy Szwalni.

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...