Kulinarny weekend w Łodzi

Nadchodzące dni upłyną w naszym mieście pod znakiem kuchni wegańskiej. Ale nie tylko. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Charytatywny weekend na OFFie

Charytatywne ciasteczka od Daleko Blisko

W sobotę i niedzielę warto wybrać się do OFF Piotrkowska. Kulinarne zagłębie miasta szykuje się na charytatywny weekend, w trakcie którego będziecie mogli wesprzeć Fundację Krwinka i Fundację Dom w Łodzi, a przy okazji smacznie zjeść. Każda z działających na OFFie restauracji przygotowała specjalne danie, z którego sprzedaży cały dochód przekazany zostanie obu fundacjom. Możecie zatem połączyć pyszną kolację z pomocą potrzebującym. Ale to nie jedyny sposób, w jaki możecie okazać wsparcie. Przez cały weekend na OFFie zbierane będą gry planszowe i komputerowe na prezenty dla podopiecznych fundacji, a podczas sobotniego Eko Targu będziecie mogli kupić kalendarz Fundacji Krwinka, a w wybranych lokalach kartki świąteczne Fundacji Dom w Łodzi. Na konta obu organizacji trafią też wasze opłaty za zabawę na OFFowej Zjeżdżalni,

Vegilia w Tubajce

Vegilia w Tubajce

W sobotę, w rodzinnej kawiarni Tubajka odbędzie się siódma edycja łódzkiej Vegilii, czyli wegańskiej uczty świątecznej organizowanej przez Fundację Viva! I OnEvents. Wydarzenie ma charakter wege targu, w trakcie którego możecie odwiedzić kilkanaście stoisk pełnych roślinnych przysmaków. Wśród wystawców znalazły się łódzkie restauracje Zielona, Korzenie i pizzeria Oliwa. Będą także stoiska aktywistów kulinarnych. Na Vegilii pojawią się: Majne Szwajne Vegan Deli, Zjadliwości, Chwast Food, Vegushka, Zakręcony wege obiad, Wege Babki i wiele innych. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Na specjalnym stoisku będziecie mogli zrobić sobie okazjonalny nadruk na koszulce, kupić charytatywne kalendarze schroniska w Korabiewicach, ale nie zabraknie też zajęć dla dzieci. Vegilia potrwa od 11.00 do 17.00.

Veganmania w Art_Inkubatorze

Veganmania w Art_Inkubatorze

Niedziela również upłynie pod znakiem kuchni roślinnej. O godzinie 11.00 w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3 ruszy Veganmania, czyli wielka impreza wegańska, która po raz pierwszy zawita do Łodzi. Podczas wydarzenia będziecie mogli odwiedzać liczne stoiska z roślinnym jedzeniem, kosmetykami, książkami i ubraniami. Wśród wystawców spotkacie między innymi Zetę z House of Seitan, łódzkie restauracje: Korzenie, Papuvege czy Porcję i wiele innych. Do tego masa dodatkowych atrakcji: wykłady, zajęcia sportowe, kącik dla dzieci, pokazy gotowania, koncert Deer Daniel i akcję Tatuaże zamiast futer. Pełną lista wystawców i grafik wydarzeń dodatkowych znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Warto także zajrzeć do…

… Tari Bari w OFF Piotrkowska, gdzie w sobotni wieczór odbędzie się Mikołajkowa Potańcówka.

… Book&Cook na sobotnie warsztaty „Podróż przez klasyczną Tajlandię” lub na niedzielne warsztaty dla dzieci z robienia jadalnych prezentów świątecznych.

… Baccaro na sobotnie warsztaty, w trakcie których Kuba Wolski nauczy was przyrządzać ciekawe dania wigilijne.

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...