Kulinarny weekend na Piotrkowskiej 217 fot. One Shot Studio

Zbliżający się weekend upłynie w Łodzi pod znakiem wydarzeń kulinarnych. Aż cztery spośród nich odbędą się na terenie Piotrkowskiej 217.

 

4. edycja Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival - 4. edycja

Największym i głównym wydarzeniem kulinarnego weekendu będzie jesienna, czwarta już edycja Łódź Street Food Festivalu, czyli popularnego festiwalu jedzenia ulicznego. Na gości jak zawsze czekało będzie miasteczko food trucków oraz stoiska restauracji, barów oraz kulinarnych blogerów i aktywistów. Odwiedzający będą mieli okazję spróbować dań kuchni włoskiej, węgierskiej, holenderskiej, ukraińskiej, etiopskiej i oczywiście amerykańskiej. Obok wystawców znanych z poprzednich edycji imprezy pojawią się też nowi uczestnicy, m.in. Jaffa Hummus Bar czy Różowa Krewetka – food truck specjalizujący się w daniach z krewetkami w roli głównej. Nowością jest również wprowadzenie tzw. porcji Food Boutique, czyli mniejszych dań w cenie 5 złotych, które pojawią się w ofercie wszystkich wystawców.

Festiwal odbędzie się w niedzielę 28 września i potrwa od godziny 11.00 do 18.00.

Festiwal Viva L’Italia

3. Festiwal Viva L'Italia

Również w niedzielę na terenie Piotrkowskiej 217 odbędzie się trzecia edycja festiwalu Viva L’Italia organizowanego przez polsko-włoską fundację InteRe. To wydarzenie dla miłośników włoskiej kuchni i kultury, które obfituje w ciekawe atrakcje. Na specjalnym stoisku będzie można spróbować i kupić klasyczne włoskie produkty. Podczas trzech sesji kulinarnych, które poprowadzi włoski szef kuchni Fiore Contestabile, będzie można natomiast skosztować dań z regionu Abruzzo i Molise – gnocchi cztery sery, tagliatelle z grzybami oraz straccetti z kurczaka z pomarańczami. Na koniec odbędzie się konkurs, którego uczestnicy powalczą między innymi o wycieczkę do Włoch czy kosz włoskich produktów.

Gastro Cinema

Dzień wcześniej, w sobotę 27 września, fundacja InteRe zaprasza natomiast na Gastro Cinema – imprezę łączącą włoskie kino z włoskim jedzeniem. Tego dnia na terenie Piotrkowskiej 217 odbędą się trzy projekcje filmów połączone z degustacją dań i napojów przygotowanych przez działające tu restauracje. Jako pierwszy, o godzinie 16.00 wyświetlony zostanie film Centochiodi, w trakcie którego goście spróbować będą mogli tiramisu i kawy przygotowanych przez Szwalnię smaków – słodka nić. Następnie o godzinie 19.00 odbędzie się projekcja filmu La Febbre, podczas którego raczyć można się będzie Spritzem od Klubu Wino, który w ten weekend rozpocznie działalność w nowym lokalu na terenie Piotrkowskiej 217. Na koniec pokazany zostanie film Pane e Tulipani połączony z poczęstunkiem w postaci ciabatty Kurczak Italiano od Mobilnej GastroMachiny. Bilet na każdy pokaz kosztuje 17 zł.

Beer Pong w klubokawiarni

Turniej beer ponga w klubokawiarni All Star

Cały kulinarny weekend na Piotrkowskiej 217 rozpocznie zaś Klubokawiarnia All Star, która w piątek organizuje turniej beer ponga. Jest to popularna głównie w Stanach Zjednoczonych gra przypominająca ping ponga. Zamiast paletek zawodnicy używają jednak rąk, a ich zadaniem jest wcelowanie piłką w jeden z wypełnionych piwem kubków przeciwnika ustawionych na ping pongowym stole. Strącony w ten sposób kubek zostaje odstawiony na bok, po tym, jak jego zawartość wypije zawodnik drużyny, która straciła punkt. Łatwiej w to grać niż opisywać zasady, dlatego wpadnijcie do All Star i przekonajcie się sami.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...