Kulinarny weekend w Łodzi

Najbliższy weekend obfitował będzie w kulinarne wydarzenia – Street Food Polska Festival, Fit Baazar oraz urodziny dwóch łódzkich restauracji. Brzmi kusząco? Mamy nadzieję. Zapraszamy więc do lektury i organizacji swojego kalendarza, bo będzie się działo!

Drugie urodziny Galicji

Urodziny restauracji Galicja ze Stylowym Eventem

Restauracja Galicja zalicza właśnie drugi rok swojej działalności i z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Już w najbliższy piątek znany dziennikarz i podróżnik kulinarny Robert Makłowicz poprowadzi degustację win połączoną z kosztowaniem galicyjskich specjałów restauracji. Na uczestników czekać będzie 6 win z pochodzących z winiarni, która jest jedyną łódzką reprezentacją Składu Win Win-Ko Makłowicz&Lutomski. Sobota upłynie pod znakiem koncertu zespołu Galicja Trio wraz ze słodkim, urodzinowym poczęstunkiem. Natomiast w niedzielę restauracja zaprasza na zabawy dla całej rodziny. W godzinach 13.00 – 16.00 na najmłodszych gości czekać będzie pokaz wielkich baniek mydlanych, kolorowa wata cukrowa i malowanie buzi, a Super Niania zorganizuje gry i zabawy, które umilą czas rodzinnego obiadu. Przez cały weekend na wszystkich gości restauracji czekać będą też promocje i oferty specjalne: za każde danie z podrobami zapłacimy 19,99 zł z kieliszkiem wina lub kuflem piwa w cenie 1 zł, a do każdej zakupionej butelki wina deskę serów korycińskich dostajemy za dodatkowe 1 zł.

Pierwsze urodziny Lokalu

1. urodziny Lokalu

Sto lat! Sto lat! chciałoby się zaśpiewać. Lokal ma już cały rok i wyprawia pięciodniowe(!) urodziny. Start zaplanowany jest już na dziś, na godz. 19:00 z rozdaniem nagród plebiscytu Punkt dla Łodzi, łączony z późniejszą taneczną imprezą. W czwartek nastąpi wprowadzenie nowego, wiosennego menu, ogłoszenie kolejnego Lokalnego Artysty oraz wykonanie aranżacji wnętrza. W piątek będzie obowiązywać hasło „Tańcz i giń”, a w sobotę Lokal zaprasza na wielką urodzinową potańcówkę. Ostatni dzień urodzin Lokalu to „mózgowe wydarzenie na koniec”, czyli drinki, lokalne warzywa i lokalne atrakcje.

Street Food Polska Festival w Galerii Łódzkiej

Zlot food trucków w Galerii Łódzkiej

W najbliższy weekend przed wejściem do Galerii Łódzkiej odbędzie się pierwsza edycja Street Food Polska Festival. Przez dwa dni będziecie mogli posmakować i popróbować dań różnego kalibru; znajdzie się coś dla wegan i wegetarian, nie zabraknie zapiekanek, burgerów, kanapek, belgijskich frytek czy meksykańskich tacosów. Wszystkie serwowane będą z food trucków, których w ciągu dwóch dni przed Galerią pojawi się ponad 30. Na placu przy ulicy Orlej/Sienkiewicza od soboty czekać na Was będą między innymi mobilne restauracje z jedzeniem tybetańskimi pierożkami, żeberkami, quesadillami i waflami holenderskimi. Start: sobota, godzina 11:00.

Fit Baazar, Piotrkowska 217

Fit Baazar na Piotrkowskiej 217

Jeśli kręcą was tematy związane ze zdrowym trybem życia, sportem i modą, to wstąpcie w tę niedzielę na Piotrkowską 217. Fit Baazar łączy w sobie kilka wydarzeń: Wege Festiwal to zlot wegetariańskich oraz wegańskich foodtrucków specjalizujących się w kuchniach z różnych stron świata. W Strefie Sportu będzie można zapoznać się z ofertą klubów fitness w Łodzi, porozmawiać z trenerami i dietetykami a także wziąć udział w maratonie Zumby. W Miasteczku rowerowym będziecie mogli odpicować swoje dwa kółka, a w Strefie Mody kupić ubrania sportowe, gadżety i designerskie dodatki. Start: niedziela, godzina 11:00.

Jest więc z czego wybierać, gdyż dla każdego coś się znajdzie. I nie jest ważne czy jesteście mięso- czy roślinożercami, czy jeździcie na rowerze czy wolicie taneczną formę ruchu. Młodzi czy starsi, na pewno w ten weekend nie zabraknie dla Was kulinarnych atrakcji i smakowitych wydarzeń.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...