Kulinarny weekend w Łodzi fot. sxc.hu

Przed nami weekend pełen pysznego jedzenia serwowanego na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, bo kulinarnych wydarzeń nie zabraknie.

Próba Smaku w Lokalu

Letnia próba smaku w Lokalu

Na dobry początek zapraszamy na kolację degustacyjną do Lokalu. Jeszcze dzisiaj, o godzinie 19.00 w restauracji odbędzie się letnia Próba Smaku. To kolejne z serii spotkań, w trakcie których szefowa kuchni Marta Edmunds prezentuje sezonowe dania w kilku odsłonach. W trakcie kolacji zaprezentowanych zostanie aż 10 dań serwowanych w niewielkich, degustacyjnych porcjach. Tematem przewodnim będą tym razem owoce lata. Goście spróbują dań na bazie brzoskwiń, agrestu, wiśni, malin, moreli, arbuza, czereśni, truskawek i porzeczki. Jako dodatek podawane będą wybrane piwa i cydry dobrane smakiem do poszczególnych potraw. Koszt udziału w degustacji wynosi 100 zł od osoby lub 150 zł z alkoholami. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje miejsc.

Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W sobotę warto natomiast wstać wcześnie rano i wybrać się do Parku Źródliska na Park Śniadaniowy. To cykliczne wydarzenie, które zadebiutowało w miniony weekend. Przez całe wakacje, co tydzień w parku czeka na gości targ śniadaniowy pełen stoisk z jedzeniem i dodatkowych atrakcji. Będzie zatem żywność ekologiczna, stoiska z potrawami śniadaniowymi i food trucki. Odwiedzający mogą raczyć się śniadaniem na trawie (albo przy stylowym stoliku) lub wziąć udział w jednej z proponowanych aktywności. W sobotę będzie tu można np. poćwiczyć, postrzelać z łuku, spróbować sił w grach rodzinnych, poczytać książkę, a nawet wziąć udział w szkółce cyrkowej. Park Śniadaniowy zaprasza od 9.00 do 13.00.

Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival

Tego wydarzenia nikomu przedstawiać nie trzeba. W sobotę i niedzielę na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 zagości kolejna edycja Łódź Street Food Festival, czyli największa chyba w naszym mieście impreza, na której króluje jedzenie uliczne. Już po raz siódmy do Łodzi zjadą food trucki z całego kraju. Obok nich zaprezentują się stoiska łódzkich (i nie tylko) restauracji oraz inicjatyw kulinarnych. Będzie tu można spróbować dań z najróżniejszych stron świata, a każdy z wystawców przygotuje degustacyjne porcje Food Boutique  w cenie 5 zł. Impreza wystartuje w sobotę o godzinie 11.00 i potrwa do 18.00 w niedzielę.

Grill na weganie

Grill na weganie

Jeśli wasza dieta wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego lub jeśli chcecie przekonać się, że grill to nie tylko kiełbasa, kaszanka i karkówka, to wybierzcie się koniecznie w niedzielę do Klubokawiarni Granda. O godzinie 17.00 rozpocznie się tu Grill na weganie, czyli spotkanie pełne wegańskich przysmaków przyrządzanych na rozżarzonych węglach. Za 20 zł od osoby możecie do woli delektować się warzywnymi burgerami, jarzynowymi sałatkami i szaszłykami z warzyw. Będą też letnie, wiosenne sałatki, desery i lemoniady.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...