Kwiaciarnia, pralnia, galeria sztuki. Tutaj też napijesz się kawy

Tym razem nie będzie o jedzeniu, ale trochę o kawie i herbacie. A może przede wszystkim o miejscach, które wychodzą poza utarte schematy. Bo co powiecie na kawę podawaną w kwiaciarni lub herbatę serwowaną w pralni?

 

Bloom Box, ul. Wólczańska 127

Każdy, kto ma ochotę napić się kawy pośród zieleni i oryginalnie urządzonych wnętrz, powinien odwiedzić kwiaciarnie Bloom Box. To nie tylko sklep – a właściwie pracownia florystyczna – w której można zaopatrzyć się w piękne bukiety kwiatów lub doniczkowe rośliny, ale także miejsce z niezwykłą kawiarnianą przestrzenią. Marmurowa posadzka, złoty sufit, kaflowe piece i ściany ozdobione roślinnymi motywami, to tylko niektóre elementy wnętrz Bloom Boxa. Kwiaciarnio-kawiarnia mieści się w zabytkowej kamienicy u zbiegu ul. Wólczańskiej i Mickiewicza. Uwagę przechodniów zwracają już same witryny wypełnione dekoracjami. Obecnie króluje w nich klimat bożonarodzeniowych świąt. Bloom Box to połączenie kwiatowego designu z domowym charakterem. Unikatową przestrzeń kwiaciarni umeblowano stołami oraz krzesłami i fotelami. Można tutaj zorganizować spotkanie firmowe lub kameralną imprezę okolicznościową. Jeżeli nadal nie wierzycie, że sklep z kwiatami może być miejscem spotkań, to koniecznie wpadnijcie tu na kawę lub herbatę. Zamówienia przyjmowane są przy długim drewnianym barze. Następnie wystarczy rozsiąść się wygodnie przy stoliku i rozkoszować się magią tego miejsca.

Kwiaciarnia, pralnia, galeria sztuki. Tutaj też napijesz się kawy

Czysta Sztuka, ul. Stefanowskiego 24

W jednym pomieszczeniu kawiarnia, w drugim – samoobsługowa pralnia. W centrum studenckiego zagłębia Politechniki Łódzkiej połączono przyjemne z pożytecznym. To właśnie tutaj, przy ul. Stefanowskiego (naprzeciwko hostelu Boutique) działa Czysta Sztuka. Wymowny baner z pralką i filiżanką kawy wyjaśnia właściwe wszystko. Po co bezczynnie czekać na zakończenie prania, skoro w tym czasie – w pomieszczeniu obok – można napić się parzonej na miejscu kawy lub herbaty. Kawiarniane menu Czystej Sztuki to kilka pozycji w przystępnych cenach. Kartę otwiera mała czarna arabica za 3,5 zł. Jest też klasyczne espresso, cappuccino, latte, czy americano. Listę zamyka mocha z mlekiem i czekoladą za 8 zł. Herbata parzona jest w większych czajniczkach – wystarcza na dwie, a nawet trzy! filiżanki. Do tego bardzo miła obsługa sprawia, że pranie przestaje kojarzyć się z nudnym domowym obowiązkiem. Czystą Sztukę odwiedzają nie tylko studenci, ale także mieszkańcy pobliskich osiedli – szczególnie ci, którym pralka bez zapowiedzi odmówiła posłuszeństwa. Cena za cztery kilogramy prania to 15 zł plus 1 zł za wybrany detergent. Pralnio-kawiarnia otwarta jest od poniedziałku do soboty.

Kwiaciarnia, pralnia, galeria sztuki. Tutaj też napijesz się kawy

Surindustrialle, ul. Piotrkowska 118

Kawa i herbata są także nieodłącznym elementem niezwykłej galerii sztuki Surindustrialle. Mieszczący się w podwórku Piotrkowskiej 118 lokal wypełniają wykonane ze stali użytkowe dzieła sztuki autorstwa Andrzeja Czaplińskiego. Siedziska, trony, ławy, świeczniki, ale także stalowa riksza czy rower, mogłyby śmiało stanowić elementy scenografii mrocznych baśni lub filmów Tima Burtona. W takim otoczeniu serwowana tutaj kawa, herbata czy gorąca czekolada (latem lemoniada) smakują naprawdę niezwykle. Grudzień to ostatni moment na odwiedzenie Surindustrialle w podwórku Piotrkowskiej 118, które będzie rewitalizowane. Galerię połączoną z kawiarnią i herbaciarnią czeka przeprowadzka. Nową lokalizacją Surindustrialle będą najprawdopodobniej okolice placu Wolności.

Kwiaciarnia, pralnia, galeria sztuki. Tutaj też napijesz się kawy

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...