La Sok – pijalnia soków przy Piotrkowskiej

Zastrzyk witamin i substancji odżywczych w szklance – to właśnie wypijecie podczas wizyty w nowootwartej pijalni soków La Sok.

Lokal, który otwarty został w podwórku przy Piotrkowskiej 89 to dzieło Pauliny. Od dawna interesowało ją zdrowe odżywianie, a szczególnie superfoods, czyli naturalne produkty wyjątkowo bogate w składniki odżywcze korzystne dla zdrowia. Długo szukała miejsca, w którym wypije naturalne, świeżo wyciskane soki o prozdrowotnych właściwościach i w końcu postanowiła stworzyć je sama.

La Sok – pijalnia soków przy Piotrkowskiej

Tak powstał La Sok – pijalnia świeżo wyciskanych soków naturalnych, a także smoothies i koktajli. Inspiracją dla tego miejsca były… komiksy. Widać to od samego wejścia. Ściany niewielkiego lokalu zdobią popartowe grafiki, które znajdziecie też na kubkach i pojemnikach. Również nazwy napojów czerpią z popkultury i bajek. Jest zatem Joker, Grinch, Brawurka, Big Bang czy Lucky.

La Sok – pijalnia soków przy Piotrkowskiej

Wszystkie napoje powstają na miejscu, ze świeżych i sezonowych warzyw i owoców. Wypijecie tu między innymi klasyczne soki jednoskładnikowe, na przykład z marchwi, jabłka, pomarańczy czy cieszącego się dużą popularnością buraka w cenach od 7 zł do 12,5 zł. Jednak największy jest wybór soków mieszanych, smoothies i koktajli. Wszystkie z nich zawierają warzywa, owoce i superfoods, jak jarmuż, pyłek pszczeli, nerkowce, błonnik witalny czy zieloną kawę. Do ich przygotowania nie używa się cukru – niektóre przyrządzane są z dodatkiem syropu z agawy albo roślinnego mleka.

La Sok – pijalnia soków przy Piotrkowskiej

Wszystkie dostępne są w dwóch rozmiarach – 300 ml i 400 ml, a ich ceny wahają się od 9,50 zł do 17,90 zł za dużego Jokera z jabłkiem, cytryną, szpinakiem, ananasem, natką pietruszki, kiwi, syropem z agawy i spiruliną. Choć lokal nie działa długo, to goście już upatrzyli sobie swoje ulubione napoje. Dużą popularnością cieszy się Obcy ze szpinakiem, kiwi, bananem, pułkiem pszczelim i pomarańczą oraz Bez Botoksu na bazie buraka, jabłka, marchewki i grejpfruta. Również koktajl Koko z mlekiem kokosowym, truskawkami lub malinami, orzechami nerkowca i suropem z agawy ma już swoich wielbicieli. Soki chętnie piją też dzieci – to dobry sposób żeby w szklance kolorowego napoju przemycić mniej lubiane przez nie, ale zdrowe składniki.

La Sok – pijalnia soków przy Piotrkowskiej

Soki i koktajle to jednak nie wszystko. Już teraz w La Soku możecie zamówić propozycje śniadaniowe. Są to Fit Bowl, czyli granola czekoladowa lub owocowa z wybranymi dodatkami i superfoodsami (16,50 zł) lub puddingi na bazie mleka kokosowego, nasion i owoców (16,50 zł). w najbliższym czasie oferta lokalu poszerzy się również o soki tłoczone na zimno, smoothie bowls i zdrowe kanapki. Z czasem pojawi się również dieta sokowa, którą będziecie mogli zamówić z dostawą do domu. Już teraz jednak możecie wpaść do lokalu na szklankę soku, wypić go na miejscu lub zabrać w drogę.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...